Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már, hogy leoltottál...

Volt már, hogy leoltottál valakit, mert belepofázott vadidegenként az utcán a dolgodba a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Pl sír a pici a babakocsiban, erre jön a néni és okoskodik, hogy miért nem veszed ki, vagy hisztizős gyereked ordít és húzatja magát az utca közepén, és rosszallóan beszól valaki. Ilyenkor volt már, hogy csípősen reagáltál? Mit mondtál, mi volt a válasza az illetőnek?
2011. okt. 6. 08:42
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
nem, nénik szeretnek okoskodni, de rájuk hagyom
2011. okt. 6. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
97%

lépcsőházban hisztizett a gyerekem mert nem akart lépcsőzni(3 éves már)

és kijött a bácsi hogy elveteti tőlem a gyereket mert hagyom orditani,és igenis cipelnem kéne még őt..meg hogy csak a cigányok hagyják sirni a gyerekeket(ami pont nem igaz sztem)

-megmondtam neki hogy menjen vissza a lakásába és foglalkozzon azzal ami ott bent történik...

2011. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
98%

A kislányom autista, folyamatosan kapom a "jótanácsokat".


A válaszom az, hogy a véleménye csak akkor érdekel, ha szakember, vagy maga is sérült gyereket nevel, ellenkező esetben adjon hálát az égnek, hogy egészséges gyermeke született, és hagyjon minket békén. Erre általában ezt meg is teszik, van, hogy elnézést is kérnek.

2011. okt. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
96%

Másfél éves a fiam, múltkor elmentünk bevásárolni. Beültettem a bevásárlókocsiba, a kenyeret nejlonzacskóban odaadtam neki, a zsemlét bedobtam a kocsiba. Na, persze az kellett volna neki. De nem szeretem, ha pékárú van nála, mert zacskón keresztül elkezdi rágcsálni (a kenyeret is megcsócsálta) és természetesen elkezdett kőkeményen hisztizni a zsemléért. Üvöltött, vörös volt a feje, könny egy csepp sem. Én ettől mondjuk nem jövök zavarba, toltam tovább, mondtam, h nem kap zsemlét, amúgy is megyünk haza ebédelni. Erre egy eladónő odajött, hogy adjak már egy zsemlét a gyereknek.

Mondtam, hogy nem. Dehát miért nem?

Mondom, mert ebéd lesz, és már délelőtt kisírt a zöldségesnél egy almát, ennyi volt a limit mára.


Szóval én nem szoktam igazából csípős lenni:)

De ilyenkor olyan hülyén érzem magam, tényleg nekem kell magyarázkodnom, miért nem engedek a hisztinek?

Mondtam, nem fogok adni.

2011. okt. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
94%
Az attól függ, milyen módon szólnak hozzánk. Volt, hogy minősíthetelen stílusban kaptam bunkó tanácsot, volt, hogy kedves néni kedvesen mondott valami írdatlan marhaságot. Természetes, hogy nem ugyanaz a kettőre a reakcióm.
2011. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
94%
Én nem reagáltam bunkón, de nagyon felhúztam magam. 4-5 hetes lehetett a kislányom amikor séta közben elkezdett sírni. Nem voltunk messze, azonnal hazaindultunk. Anyukám és a kisfiam is velünk volt. Megálltunk a lépcsőház előtt elbúcsúzni amikor odajött az egyik lakó rokona tök részegen és elkezdett oktatni, hogy miért hagyom sírni a babát, miért nem szoptatom meg. Mondom: Azon vagyok. Egyre erősködött, hogy adjak neki enni. Mondom neki: Itt az utcán a lakástól fél percre? Ja és eközben ilyeneket mondott, hogy: Anyukád nem törődik veled? Nem figyel rád? Még a babakocsiba is benyúlt és megfogta a lányom cumiját. Azt hittem leütöm. Kicsit indulatosan beszéltem vele, de szerintem egy temperamentumosabb anyuka elküldte volna melegebb éghajlatra.
2011. okt. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsiban kb 20 perce aludhatott el, piacon sétáltunk, és kb minden 3. ember magyarázta, hogy miért nem döntöm le a támlát, gerincferdülést kap, elfárad a nyaka, stb...

Szívem szerint mondtam volna, hogy akkor döntse le maga, és megkapja a választ, barátnőm volt rá a tanu, hogy kb 4x próbáltam, de folyton felébredt rá, és ordított, minek zavarjam vele, ha már mélyebben alszik, úgyis ledöntöm...


Volt olyan is, hogy áprilisban (szintén piacon) odajött a kínai nő, hogy "melege lesz a babának", és levette a PAMUT sapkát a gyerekről, meg kigombolta a kardigánt...


Az ilyenektől idegbajt tudok kapni.

2011. okt. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Én mindig közlöm, hogy törődjenek a saját dolgukkal. Jószándék nem vezeti az ilyet, csak okoskodás. Ne rajtam gyakorolja az eszét, ha volt/van gyereke, tudhatná mennyire idegesítő ha amúgy is stresszeli az embert az ordító gyerek, meg hogy megoldja a problémát, és még jön a tök idegen osztani az észt, áááá :)
2011. okt. 6. 09:29
 9/27 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló, és nem vágtad fejbe a kínait?? én harapok ha benyúlkálnak hozzájuk, nemhogy leveszi csak úgy a sapit?? atyaég, de jó hogy velünk ilyen nem volt! cumit már nekem is fogta meg egy gyerek, nyilván vele nem ordítottam csak megkértem ne tegye.
2011. okt. 6. 09:31
 10/27 TKI Ibolya ***** válasza:
100%

Három gyermekem van.Valahogy minket nagyon szeretnek a rosszindulatú nyanyák.A múltkor a 6 éves fiamra olyan hangon szólt egy öreg nyanyek hogy az sírva fakadt.Az ok az volt hogy a gyerek osont a parkban mert meg akarta lesni a fekete rigót.Erre rákiabált az "idős hölgy" hogy lefojtogatja a madarat.Mert a madár ugye hülye és nem repül el.Egyébként nem bánt a gyerek még egy pókot sem mert mindig azt mondja hogy minden pici élet számít.Hát igen igen borsosan és csípősen reagáltam a dologra.De tudnám naphosszat sorolni a példákat,de nem teszem mert így utólag is felhúzom rajta magam.


3 gyermekes anyuka

2011. okt. 6. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!