Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos babámnak mitől...

3 hónapos babámnak mitől változhatott meg az alvási szokása?

Figyelt kérdés
Eddig este a fürdés, vacsi után betettem a kiságyába, és szépen elaludt. Pár napja, ha beteszem a kiságyába, először nyávog, mint egy macska, majd síkongatni kezd. Ezek a hangok teljesen újak, pár napja csinálja. Ha nem veszem ki, akkor egy idő múlva nagyon belelovalja magát. Nagyon nehezen nyugszik meg. Éjjel egyszer szokott kelni, akkor minden gond nélkül vissza alszik kaja után. Mitől lehet és mit tehetnék?
2009. márc. 12. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
nálunk ugyanez volt ebben a korban.én akkor úgy gondoltam, hogy ahogyan nő, kevesebb az alvásigénye, kicsit fáraszd a pancsi után játék, mese, énekelj neki, ha elfárad, könnyebben elalszik.nekünk bejött a Raymond Lap babazenéje, ha neten rákeresel, akkor le tudod tölteni, attól a miénk elálmosodott, könnyebben elaludt.
2009. márc. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekünk is ez van 3 hós, de most rájöttem hogy fürdésre nem elég fáradt, így ha délután alszik, akkor 5-6 körül eszik, majd játék, 7-8 közt fürdés és utána vacsi, aztán ha nem ájul be, akkor játszunk 10 perc elég, aztán alvás.

Mondjuk nálunk megy a cipelgetés, de bevált.

Egyre nagyobb, egyre több az esti energia, viszont ha délután alszik 2 órát sokkal jobban alszik este, mert nem fárad túl.

Ha 8 kor eszik 3-4 ig nem kel enni. Én remélem így marad,de azt is észrevettem, ha meglátja az apját, mert ő ilyenkor ér haza, nem akar egyből aludni.

Lehet hogy nálatok is volt valami változás.

2009. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rá fogok keresni a zenére. Azt elfelejtettem, hogy álmos, mert fogja a fülét, dörzsöli a szemét, ezek az álmosság jelei. Lehet, hogy túlpörög, és azért nem alszik? Hozzam előrébb a fürdés időt?
2009. márc. 12. 09:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk bevált, hogy előre hoztuk a fürdést.

Eleinte 8 körül fürdettünk és kb este 10-11-ig állt a bál, mert már annyira fáradt volt.

Most úgy kb 6 körül fürdünk és én mindíg előtte etetek. Így van idő pancsolni, kicsit meztelenkedni, masszírozni.

A fürdés végére többnyire annyira elfárad, hogy el is alszik. 9-10 körül még egyszer eszik, aztán reggel 6-7 ig meg se nyikkan. Most 4 hónapos és kb 1 hónapja csináljuk így. Kb. 3 hete minden éjszakát végig alszik.

2009. márc. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Szerintem én is ki fogom próbálni, hogy előbb fürdetem.
2009. márc. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!