Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megengednétek, hogy úgy vigye...

Megengednétek, hogy úgy vigye az apuka a gyereket autóval, hogy nincsen benne biztonsági gyerekülés?

Figyelt kérdés
16 hónapos a gyermek, apuka elviszi láthatásra, de még mindig a bébihordozóba (bár már nagyon kicsi neki) és nem hajlandó venni gyerekülést az autóba, mert az szerinte pénzkidobás. A bébihordozót be se csatolja, szabálytalanul szállítja a gyereket. Mi lesz ha baja lesz, én leszek a felelős?
2011. máj. 15. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ne engedd el vele így!
2011. máj. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva, a volt párod elég szűklátókörű, hogy nem fogja fel, hogy a gyerek biztonsága mindenek felett?!?!

Ha egy kicsit is szeretné a gyereket, akkor látná, mennyire kényelmetlenül ül a hordozóban!!

Én nem engedném, de tényleg, azt mondanám akkor viheti el legközelebb, ha szabályosan szállítja. Használtan is lehet normális üléseket venni.

A kolléganőmék ezt úgy oldották meg, hogy anyuka kocsijából láthatáskor átkerült apuka kocsijába az ülés.

2011. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha láthatáson történik valami a kicsivel azért Apuka a felelős! Viszont Én biztos nem adnám oda ha ennyire felelőtlen!Sőt ilyenkor ki is hívhatod a helyi rendőrséget ha netán nem tetszene neki a dolog, a rendőrök úgy is neked adnának igazat!!! Ilyen esetben a gyerek biztonsága az első!!! Hány kg a kicsi?
2011. máj. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

12 kilós a kicsi, a bébihordozó elvileg 13 kilóig jó, de nem fér már el benne, szemmel látható.

Ha én nem adom neki a gyereket gyerekülés nélkül, az olyan cirkuszt rendez (van netán megint bántalmaz), hogy időm se lesz kihívni a rendőrséget! Egy vadállat!!! Ilyennek szültem gyereket ... :(

2011. máj. 15. 13:32
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy gyerekülést és add oda a gyerekkel együtt neki.
2011. máj. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%
Eszében sem jutna így szállítani. Egyébként ha van neked ülésed miért nem adod oda? Saját gyermeked érdekében. Nálunk pl. úgy volt, hogy 3 éves koráig csak nálunk láthatta volna, tehát ha elvitte az is az én felelősségem volt. Mondjuk biztos őt is elővették volna. Nem tudom nálatok mi szerepel.
2011. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
nem adnám oda ülés nélkül.az nem megoldás,ha a tiédet odaadod addig,míg elviszi?
2011. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Biztos ne adnám oda. Mondjuk engem ebben az esetben nem is az érdekelne, hogy ki a felelős, hanem a gyerekem biztonsága. Az rajta nem segítene egy baleset esetén, hogy azt mondhatod, nem te voltál a felelős.
2011. máj. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én biztos nem adnám oda. Az egy dolog, hogy 13 kg van a hordózóra írva, a mi hordozónkon is ez van, de a mellékelt papírján az is rajta van , hogy 66 cm ig ajánlják. Az egy másik kérdés , hogy ismerősünk kisfia 2 éves és a bíróság úgy határozta meg, hogy 3 éves koráig az apuka nem viheti el, csak anyuka házában lehet vele.
2011. máj. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

NEM!!!!

Ha szereti a gyereket, akkor ne sajnálja a pénzt, ha meg nem szereti annyira, hogy fontosnak tartsa a biztonságát akkor ne akarja elvinni, én soha el se engedtem volna, ha tudtam volna, hogy nem csatolja be!!!!!

2011. máj. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!