Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hónapos lányom fogainak...

15 hónapos lányom fogainak árthat, ha 0-3 hónaposnak való cumit (Avent) hajlandó csak elfogadni?

Figyelt kérdés
Már annyi fajtát vettem neki, de csak ezt fogadja el. Leszoktatni még nem sikerul, mert cumival nyugszik csak meg, meg úgy is alszik el.
2011. máj. 15. 16:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
7%

az én lányom 14 hónapos,

ne haragudj hogy ezt írom de szerintem ezen nem most kellett volna elgondolkodni.

a sok cumizás tönkreteszi a fogait

semmi értelme cumiztatni már elejétől nem kellett volna adni neki.

és persze hogy nem jó a 03 hós ig..

mivel már 15 hónapos !!!


próbáld meg vmivel leszokatni

különben sose szabadultok meg a cumitól.


bocs hogy ilyen nyers voltam de hát ez van !

ha nem lépsz időben még 3 évesen is cumizni fog.


mégegyszer bocs..

2011. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
39%
Figyelj nálunk is sikerült igaz egy napi ordítás meg hiszti de elfogadta a másik cumit.Arra figyelj hogy ha latexosat használt eddig akkor csak olyat ha szilikonosat akkor meg csak amolyat vegyél neki.Nálunk még az is probléma volt hogy a 2-es cumijának az egyik fele lapos volt a 3-as méretünél meg kerek az egész cumi része.De megérte a sok sírás mert higéniai okokból sem árt cumit cserélni.Mi majdnem 1 évig 2-es cumija volt már szégyeltem is magam,de nem kaptunk 3-as méretet sokáig.Amúgy szerintem nem egészséges a 15 hósnak a 0-3 hósak cumija.Nem hiába vannak különvböző méretek.
2011. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

de miért kell cumi egyáltalán?

majd 4 évesen is cumizik.

2011. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%

OFF:Had cumizzon, ha az megnyugtatja, minek ír arre a kérdésre aki cumiellenes?

Nem azt kérdezte, hogy vegye el tőle.


a kérdésedre válaszolva nem tudom, mert mi mam-osat használunk, és a korának megfelelőt, az épp aktuális időben cseréltem, de Ő nem is tudta már szopni csere után a kisebbet.

Az aventosnak elég nagy a cumi része, ezért kapott az én 19 hós kislányom mamosat.


Nem is fogom tőle elvenni, majd lerakja, a disco-ba már biztos nem cumival megy:)

2011. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
majd meglátjuk :)
2011. máj. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Erre talán egy fogorvos tudna megfelelő választ adni. Itt kapsz majd hideget meleget, vagyis kaptál már. Nyilván, ha csak ez nyugtatja meg, akkor úgysem fogod tudni elvenni tőle egyhamar, ja és a kérdező nem is azt kérdezte, hogy vegye el a cumit.

Szerencsére a lányomnak csak kb. 3 hónapos koráig kellett a cumi, majd vettünk eggyel nagyobbat, de nem kellett neki, így nem cumizik. Ő is 15 hónapos.

2011. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont ez a helyzet, de az én lányom 2 hónappal idősebb! :) Ugyan mi baja lenne a kisebb cumitól? Nincs egész nap a szájában. Egyébként az állkapcsának formáját tőlem örökölte, nekem meg szájsebész mondta, hogy akkora az állkapcsom, mint egy gyereké. :) Még a bölcsességfogaim sem tudtak kinőni (nem fért ki, ki kellett műteni), meg nagyon pici fogaim vannak. Úgy látom, a lányomé is kisebb, mint az átlag. Egyébként meg ha a kisebb cumi a kényelmes neki, hát akkor azt cumizza és passz.
2011. máj. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
76%

Szia!

Szerintem nem gond (mi ennyi idősek voltunk mikor leszoktattam).

Könnyű volt pedig mindíg cumizott ő és a cumi összenőve mentek mindenhová még fürdeni is:_)

Egyszerű!

Levágtam ollóval a dudlis cumi végből,és már nem is kellett neki.

Mikor kérte azt adtam neki,aztán látta nem jó a vége,és leszokott kb 1napvolt és már a nélkül aludt.

Az összes cumiját így nyírtam ki:-)

Őt is nagyon megnyugtatta azért is használta annyit,de a nyugtató szerepet átvette a tigris mintás textíl pelus.

Most ezzel alszik....

Szerintem próbáld ki tuti siker,azóta másnak is mondtam és eddíg ők is sikeresen leszoktatták a picit:-)))

2011. máj. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Bocsi!

Előző vagyok!

A kérdésre válaszolva...nekem nem fogadta el a nagyobb dudlijút,hiába akartam,érezte más a méret....

Mi az 1est használtuk leszokásig:-)

A védőnő azt mondta annó semmi baja nem lesz a fogának,csak fogszabályozós cumi legyen:-))

2011. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Koszonom a válaszokat. Én sem szeretném, ha 3-4 évesen még cumizna, nem is lóg egész nap a szájában, csak elalváskor adom neki, meg mikor már nagyon nyugos, fáradt.
2011. máj. 17. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!