Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, ha 2...

Mi a véleményetek arról, ha 2 hós baba napközben kézben vagy csak pihenőszékben alszik el?

Figyelt kérdés
A székből nem teszem át az ágyába, kézből igen. Nem nagy alvós napközben egyébként. Anyósom szerint már el van kényeztetve, kiváncsi vagyok, mások is így gondolják-e.
2011. máj. 15. 17:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igazából később lehet ebből baj...majd ha már nem bírod cipelni,vagy kinővi a pihenőszéket.Mondjuk nekem az a bajom a pihenőszékkel,hogy hosszú távon(tehát ha órákat alszik benne)lehet nem túl jó a gerincének.Én pl.ott rontottam el,hogy mindig melléfeküdtem napközben a nagy ágyon,és mivel fáradt voltam én is elaludtam,nah most 10 hónapos és nem hajlandó máshogy aludni napközben,csakis kizárólag,ha ott fekszek mellette,és nemcsak addig míg elalszik,hanem végig ott kell legyek,különben azonnal ébred:((((Éjszaka a kiságyban alszik!Napközben viszont nem hajlandó!!!!!
2011. máj. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

háááát,őszintén? :)

jobb lenne,ha magától aludna el.én letettem első naptól kezdve és úgy alszik azóta is.11 hónapos lesz...

nagyon hamar rászoknak ám a ,,jóra,,-leszoktatni viszont annál nehezebb !!!

elkényeztetés nagyon sok formában nyilvánulhat meg,de szerintem ez nem elkényeztetés MÉG,csak...nem is tudom,hogy fogalmazzak :)-én leszoktatnám erről

2011. máj. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Az anyósok mindig sokkal okosabbak nálunk! 2 hónapos babát nem lehet elkényeztetni. Az én fiam is csak úgy aludt, ha mellette feküdtem 8 hónapos koráig. Én mindent kipróbáltam, de nem nagyon ment másképp. Aztán leszokott róla magától. 8 hónaposan letettem a kiságyába és alszik szépen egyedül. Szerintem nem baj, ha így altatod.

A pihenőszéket az enyém is szerette. Nekem azzal inkább az volt a bajom, hogy féltem, hogy felfázik benne, mert elég vékony volt az alja, és közel a padlóhoz. De most szerintem már nem fog, jön a jó idő.

2011. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egyszer itt egy feltett kérdésemre azt írták sokan, hogy ne hagyjam az ágyban, még kicsi, szüksége van az anyjára, azért sír, segíteni kell az elalvásban. Én eszerint cselekedtem, kíváncsi vagyok, most hányan mondják az ellenkezőjét. :) Ahogy anyósom is.
2011. máj. 15. 17:33
 5/14 A kérdező kommentje:
Ja, és a "szoktasd rá"-tanács nekem nem jön be, 1 hétig próbálkoztam betenni, kivenni ha sír (2 perc után), ő hulla lett, mert nem tudott aludni, én meg wc-re sem tudtam elmenni, amíg apuka haza nem ért.
2011. máj. 15. 17:35
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen elvan kényeztetve!És igen ágyban egyedül kellene elaludnia!

A nagykönyv szerint, de sajna a fiam sem olvasta ezt a könyvet, és ő is így alszik el!Délelőtt cicin, délután babakocsiban, vagy kézben, este mellettem cicin!Igaz én mindig leteszem utána az ágyába, de hogy ő egyedül elaludjon......majd talán 2 évesen ha így folytatjuk!

11hónapos a kisfiam,majd csak változik!Szerintem altasd ahogy neked ésa neki jólesik!Nem anyós van vele naphosszat, és nem anyós hallgatja ha ordít az ágyában egyedül!Hallgass a szívedre, és úgy lesz a jó!

2011. máj. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha nem tud elaludni, akkor tedd az ágyába, állj mellé simogasd kicsit, és ha látod, hogy már majdnem alszik, gyere ki. DE! Ha el tud aludni magától, akkor erre nincs szükség, csak tedd az ágyba, és gyere ki.

És az hogy ott legyél mellette, nem azt jelenti, hogy a karodba, vagy a pihenőszékbe kell, hogy elaludjon.

Az enyém az elején csak úgy aludt el, ha simogatva volt, később pedig egyedül. Most 10 hónapos, semmi gond az alvással.

Szerintem minél hamarabb szoktasd az ágyába, mert később nehéz lesz.

2011. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szoktatás kérdése minden! Nekem könnyü volt, mert kisfiam koraszülött volt, 4 hétig volt benn, és hát ott nem kényesztették az ápolok, egyik babát sem, megetették tisztábarakták, aztán megtanult egyedül elaludni, mert a délutánokon kivül nem mehettem hozzá sajnos. Igy is maradt a helyzet,mikor hazakerült azota is egyedül alszik. Vannak könyvek amik segithetnek neked, ha változtatni szeretnél a helyzeten.
2011. máj. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Mit mondana Anyósod az én fiamra (meg rám)? Meg néhány itteni anyuka...

15 hónapos, és csak kézben alszik el, vagy ha sétálunk babakocsiban. Bár most már egyre rövidebb idő kell hogy elaludjon, de volt, hogy sokáig sétálgattam vele szobában.

Tudom, én vagyok a sz@r anya, amiért nem voltam képes rászoktatni az egyedül elalvásra, de én sajnos nem voltam képes sokáig hallgatni a sírását. Attól meg ha elkezdtem simogatni miközben ő az ágyában feküdt, még jobban üvöltött, mert tudta hogy ott vagyok, és nem értette, hogy akkor mégis miért nem veszem fel?

Úgyhogy én nem próbálok meg neked tanácsot adni, mert nem tartozom a minta anyák körébe.

2011. máj. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
2 hónapos babának nincsenek szokásai... azaz nem lehet elkényeztetni, mert az emlékezete néhány perces csupán vagy még kevesebb! Altatsd, ahogyan jól esik, aztán valamikor 3 és 6 hónapos kora között gondold át, hogyan szeretnéd folytatni, de addig BIZTOS, hogy nem tudod elrontani őt! Ez mekkora hülyeség! A szívem szakad meg, amikor arról hallok, hogy ilyen meg olyan módszerekkel hogyan szoktatnak rá elalvásra néhány napos/hetes csecsemőket... sírni hagyják, ferber módszer, egyéb szörnyűségek... Az ilyen kicsi babáknak még BIOLÓGIAI szükséglete az anyai közelség ugyanúgy, mint az anyatej.
2011. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!