Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a háztartást...

Hogy oldjátok meg a háztartást, ha a baba nem nagyon van el egyedül a játszószönyegen, és a pihenőszékben is max 5 perc?

Figyelt kérdés
már káosz van itthon.segítsetek,nagyon fontos.
2009. jan. 21. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan így vagyok én is...ha ez megnyugtat!

4 hónapos és csak vinnyog ha otthagyom,ha bemegyek hozzá akkor is pár perc és nyafi van!Szórakoztatnom kell!Mig 1 nap hagytam kicsit nyafizni aztán csend lett,aztán megint nyafi!Most a csendnél tartunk!Néha benézek rá!Látom semmi baja,beszélek hozzá,mosolyog aztán kimegyek!

V csináld azt h vidd oda ahol Te ténykedsz!Hátha ha lát tétrged akkor el lesz 1 kicsit

V kenguru!Mennyi idős?

2009. jan. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
ezzel én is így vagyok. Már rászoktam arra, hogy reggel 5-kor felkelek, amit lehet megcsinálok. Napkozben alszik kétszer háromnegyed órát, akkor megint van egy kevés időm. Este pedig szerencsére időben le tudom tenni, fél 8-kor alszik. Amit még kell, akkor megcsinálom. Sajnos nem sokat tudok így aludni, mert éjszaka 2-szer, van mikor 3-szor is felkel, de másképp nem tudom megoldani! kitartás neked is, talán jobb lesz majd!
2009. jan. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én 11 hetes lánykámat is folyamatosan szórakoztatni kell. Amikor jó idő van, megyünk sétálni babakocsiban dél körül, abba szokta elnyomni az álom és alszik 3-4 órát. Este sajnos csak 10 óra után alszik, néha én már hamarabb elalszok - Ő altat engem:) Szóval én is abban a pár órában próbálok valamit ügyködni, de már én is rájöttem, hogy a járólap egy idő után öntisztuló:)

Most neccesebb egy kicsit a helyzet, mert vasárnap keresztelő és takarítanom kellene ezerrel, de most is inkább Őt ringatom és imádkozok, hátha kinő még egy kezem:)

2009. jan. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából rá kellene szoktatnod, hogy játsszon egyedül. Én kipróbáltam, hogy nem megyek oda minden nyikkanásra. Lassan megszokta. Nem baj ha ennyi idősen sír pár percet. Minél kitartóbb voltam, annál nyugodtabb lett a babám.
2009. jan. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
10:37es vagyok- babám 4 hónapos
2009. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kicsi korától kezdve vele csinálok amit tudok, amit meg semmiképp nem tudok mellette, azt alvás közben. Most 9 hónapos a nagylegény. Eleinte vittem mindenhova a játszószőnyeggel meg egy nagy pokróccal alatta, és amíg teregettem vagy épp betettem a mosást letettem és beszéltem hozzá, akkor még ez ment a vasalással is, a főzést mindig attól tettem függővé épp milyen napja van, mert ha elvolt szépen, akkor ébren is elő tudtam készülődni. Mindig az volt neki a lényeg, hogy azért a közelben legyek, de gyakorlatilag elvolt egyedül. Most jön utánam mindenhova, így minden kicsivel tovább tart, de megoldjuk "együtt".

Reggel végig szoktam gondolni, hogy mi az, amit csak nélküle tudok elvégezni, azt hagyom az alvás időre, a többit meg vele. Imádja kergetni és túlkiabálni a porszívót, a mosógéptől és a fregolitól el van olvadva, a konyhában meg egyfolytában húzza a gatyámat vagy borogatja az ásványvizeket.

Én napirendhez szoktattam egész pici korától fogva és így nagyon kiegyensúlyozottak a napjaink.

Megvannak a jól bevált szertartásaink, így nincs gond az altatással sem, mert tudja mikor mi következik. Például ebéd után a székében megvárja, míg elmosogatok és elpakolok (eleinte nem mindig bírta végig kivárni, de néhány nap alatt megszokta), utána pedig peluscsere félhomályban és utána alvás.

2009. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!