Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Korai még átállni az egy...

Korai még átállni az egy napközbeni alvásra?

Figyelt kérdés

10 hónapos lesz a kisfiam, és egyre tolódik ki az esti elalvás ideje. Újabban már csak fél 10-kor sikerül elaludnia, én meg addigra már rom vagyok :(

Reggel 7-8 között kel, délután sokszor 5 körül fárad ki, így 6-fél 7 körül kel fel, nyilván nem álmos még 8-kor. Szerintetek húzzam ki a délelőtti alvást ebéd utánra?


2011. máj. 15. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem már kihúzhatod. Az enyém 11 hónaposan állt át a napi egy alvásra.
2011. máj. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 10,5 hónapos, néhány hete már csak egyszer alszik napközben. Nem erőltettem, magától alakult így. 7-8 között kel, 12 körül alszik, utána ebéd, majd este 8-kor fektetés. Hiába próbáltam, délután már nem akar aludni.

A lányom 14 hónaposan még kétszer aludt, ő lassabban is állt át.

2011. máj. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hátha bejön. Kisfiam 8 hónapos korától általában már csak egyszer aludt, de 10 hónapos koráig még előfordult azért ritkán, hogy kétszeri alvás volt. 10 hónapos korától kezdve viszont csak egyszer alszik, egyben 2-3 órát (mostanában hármat, pedig már 19,5 hónapos).
2011. máj. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, de még várnék újabbakat! Az is érdekelne, hogyan álltatok át egy alvásra. A kisfiam ma is 11-kor elaludt, még nem ébredt fel. Így viszont nagyon hosszú lesz a délután, mit csináljak, ha 6 körül már nagyon nyűgös lesz?
2011. máj. 17. 12:47
 5/14 anonim ***** válasza:

Az én fiam másfél éves.

11 hónapos kora körül volt egy időszaka, mikor csak egyszer aludt egy nap, általában délelőtt.

Ha estére nagyon kiütötte magát, akkor hamarabb fürdettük, attól kicsit felélénkült még. Mondjuk ő már 8-kor alszik általában.

Aztán fejlődött a mozgásban (elkezdett álldogálni, felállni), akkor megint visszatért a kétszeri alvásra.

Mondhatnám, hogy stabilan 2 hónapja alszik csak egyszer, déltől, de ez nem igaz, mert most is itt szuszog ülve az ölemben, belealudt a zenehallgatásos-énekléses reggeli programunkba.

Szóval ez még változhat, de próbáld meg nyújtani a délelőttöt, hogy csak ebéd után aludjon. Én előrébb hoztam az ebédet fél12-re.

2011. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hónaposan hagyta el a délelőtti alvást, és egy darabig még "pihent" délelőttönként, vagyis nem aludt, de az ágyában feküdt/játszott.

Illetve azért készülj fel, hogy az első 2-3 hétben még húzósabb estéitek lesznek, mi már sokszor alig bírtuk ébren tartani a 8 órás fürdetésig.

Most 17 hónapos a fiam, reggel 7-8 között kel, délben ebédel, 1 körül alszik el, 4 körül uzi, fél 8 fürdés, utána tejivás, és legkésőbb negyed 9-kor alvás.

2011. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk is 10hó körül volt az átállás. Úgy oldottam meg, h húztam az időt. Ebéd előtt is nyűglődött kicsit, meg vacsi előtt is, de inkább ez, mint ahogy te is írtad, h este meg nem tud időben elaludni. Egy darabig kínlódtunk vele, de aztán megszokta.

Nekünk ez az ideális napirend:

8-9 körül felkel, 12-fél1kor ebéd, fél1-1kor alvás 3órát, fél4-4kor kel, este meg 8, max. fél9kor fekszik (és 12órát alszik). Tény, h reggelente legtöbbször hamarabb szokott ébred, de 8előtt semmiképp se hozom ki az ágyából, addig mindig visszaaltatom (vagy csak fektetem, a lényeg, h pihenjen), különben 11től már nem lehet bírni vele. Muszáj húzni az időt.

2011. máj. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk tegnap volt itt a védőnő, és ezt is kérdeztem tőle. Azt mondta, nekik még 2sezr kell aludni. Lányom is 10 hónapos. Van, amikor 2x1 órát alszik, de most pl már 2 órája, és még délután is fog. Remélem:)

Nálunk is akkor van ébresztő, és bizony, az utolsó evés 9 előtt picivel. Én tartok a váltástól, bevallom, mert ha hajnalban (5-6) akar majd kelni, abba én belerokkanok. Lehet, hogy 8kor szunya lesz este, de hajnali kelés. Ha erre kerül sor, biztos megszokom majd.

De szerintem a babák tudják, hogy mennyit kell aludni.

A napirendünk szinte azonos a Tiétekkel, ha nem szenved, hogy nagyon fáradt, akkor megpróbálnám, de ne erőltesd.

Ha váltasz, érdekelne, hogy ment:)

2011. máj. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 6 hósan állt át magának az egy alvásra, tavaly júniusban!


Neki is és nekem is sokkal jobb így!Azóta is egyszer alszik!Hagyd ahogy neki jó!

2011. máj. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az enyém 11 hós. Fél7- fél8 körül kel. De 10-re úgy kilövi magát hogy megy is aludni, sokszor alig birja kivárni a 10-et. Ilyenkor 1,5-2 órát alszik. Aztán délután 3 után megint megy. Ilyenkor is alszik 1,5 órát. És mégis ő is legelőbb 9-kor megy aludni, de inkább fél 10-kor. Pedig most délután már előbb teszem el, pár hete még 5 után ment aludni, és akkor is fél 10-kor aludt el. De igénye van rá hát hagyom, és egyrészt nekem is jó, addig tudom végezni a dolgom mert amúgy meg szinte semmit sem lehet csinálni tőle.
2011. máj. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!