Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idősen tértetek rá a...

Mennyi idősen tértetek rá a napközbeni 1 alvásra? És ez időben mit jelentett?

Figyelt kérdés
2011. márc. 24. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 13 hónapos kora óta alszik a kisfiam napi 1x, 2-3 órát, plusz éjszaka kb.10et.
2011. márc. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 11 hónaposan tért át magától a napi 1 alvásra. :(

Általában ebéd után alszik, 1,5 - 3 órát. Ez változó.

Ma pl. letettem aludni délelőtt, mert álmos volt. Aludt 1,5 órát. Kb. 1 órája beraktam a kiságyba, mert nyűgös volt - gondoltam álmos, és aludni fog. Ehhez képest igen jól ficánkol és gajdol még mindig.

2011. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

15 hósan napi 1x alszik, ebéd után kb 1,5 órát. Aludhatna többet is :(


Úgy tértünk át rá, hogy naponta aludt kétszer 45 percet és kitoltam az ébrenléti időt minden nap 1/4 órával.


Ha viszont most (20 hós) délelőtt megyünk valahová kocsival, elalszik és ilyenkor délután is egy keveset.

2011. márc. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb 15 hósan.

Amikor 2-szer aludt, akkor mindig 1,5 órát.

A délelőtti alvást elhúztam szépen lassan pár hét alatt, hogy ne fél 10-től legyen, hanem 12-től, így elmaradt egy idő után a délutáni alvás (4 után sosem hagytam már aludni, hogy este ne legyen gond).

Amikor már szépen megszokta, hogy csak napi 1 alvás legyen,először mindig 1,5 órát aludt, de kb 18-22 hóig 3 órát aludt (déltől 3-ig).

Most 2 éves múlt, már csak 1,5 órát alszik nappal.

2011. márc. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8 hónapos korában. :) 10 hónapos koráig még párszor előfordult, hogy kétszer aludt, de 10 hónapos kora után már egyszer sem. Egyben alszik 2-3 órát (ritkán előfordul 3,5 is). 18 hónapos lesz.
2011. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én 16 hósom még általában kétszer alszik. Korán kel, fél6-6 körül és 9-fél10-kor alszik egy szűk órát, majd 2-3 között még másfél-kettőt. De ő egy picit speciális eset olyan szempontból, hogy az ekcémája miatt éjjel sem alszik túl jól.


Van, amikor már délelőtt nem alszik, de akkor sem alszik többet délután, este hatra meg olyan, mint a mosott sz@r, előfordult, hogy elaludt fürdés közben.


A délelőttöt próbálom én is tolni, de nem látom értelmét, hogy fél12-kor az álmosságtól sírva egyen, meg elaludjon két falat között, ráborulva az etetőszékre.


Beszéltem a bölcsődével is, ahova szeptembertől megy, azt mondták, nem gáz, ha kétszer alszik esetleg még akkor is, ők könnyebben átszoktatják.

2011. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
9 hós korától magától áttért a napi egyszeri alvásra a lányom.
2011. márc. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
15 hósan magától leszokott a kislányom. 1x2 órát alszik, de a legdurvább az,hogy éjszaka sem nagyon alszik! :(
2011. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!