Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan állítottad át a babádat...

Hogyan állítottad át a babádat az 1x-i napközbeni alvásra? Hogy növelted meg, hogy hosszabban aludjon?

Figyelt kérdés
Fiam 15 hónapos és 2 hete 1x alszik, de csak 1,5 órát. Ameddig 2x aludt akkor 2x1,5 órát aludt. Most nagyon nyűgös de nem alszik többet.
2011. szept. 24. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

hagytam az ágyban,és kb még 1órát lustálkodtunk.

aztán rájött,egy idő után,hogy tök felesleges felkelni,hogyha úgyse lesz játék és tovább aludt

2011. szept. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kb 15-16 hósan állt át a babám az 1 alvásra, ugyanez volt mint nálatok, hogy először csak 1,5 órát aludt. Én is hagytam a sötétben, feküdtünk, esetleg mesét néztünk. Kb 18 hósan már 3 órát aludt. De először csak 1,5, aztán 2 és így tovább.
2011. szept. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
egy éves korától egyszer alszik 1-1,5 órát. semmit sem tudtam tenni hogy többet aludjon. ma is csak egy órát aludt ebéd után.
2011. szept. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Melyik alvás maradt meg?

Nálunk úgy alakult sokáig, hogy az egyszeri alvás 11-kor kezdődött, és szintén nem tartott túl sokáig. Aztán áttetük ebéd utánra (nem ezért), azóta 2,5-3 órákat alszik.

2011. szept. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én fiam is 15 hós... látom rajta még délelőtt olyan 11körül h kezd álmosodni... de mi 12kor ebédelünk, és utána alvás. így fenn tartom az érdeklődését nem hagyom aludni, jáccok vele, énekelek neki, mutatok dolgokat amit szeret, így nem alszik el. ha nagyon álmos akkor picit előrébb hozom az ebédet, és tente.

azt meg h többet aludjon, ma már 2 órát aludt, én "kikísérletezem" , h hogy alszik a legtöbbet... mert amíg 2X aludt akkor is csak fél fél órákat.

így most nézegetem, h nyitott v csukott ajtó, ablak legyen, hangos, közepes, totál csend...

2011. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A délelőtti alvást csúsztattam el, már csak 11 körül tudtam letenni, és utána meg délután 4 óra fel. Most ebéd után 12 körül teszem le.
2011. szept. 24. 20:06
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, ha felébred azonnal ordítva sír, és szinte semmi sem jó neki, még ha átvinném a mi ágyunkba hogy mellé tudjak feküdni akkor is ordít.. ma próbáltam. Pedig nagyon álmos volt, esett kelt, dörzsölte a szemét de már nem tudtam visszaaltatni.
2011. szept. 24. 20:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt nem lehet szoktatni. Lányom is sírva ébred nappal alvás után, kb 2 hónapja. (másfél éves)

Néha egyáltalán nem alszik nap közben. Erre kaptam már olyan választ, hogy olyan nincs, hogy nem akar aludni, aludni kell és kész! De le mégsem ragaszthatom a szemét! Szerintem, ha keveset alszik este picit tedd le korábban és kész. Lehet, hogy a délután kicsit nehezebb lesz, de nem tudsz mit tenni.

2011. szept. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!