Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 11 hónapos kisgyerek is...

Más 11 hónapos kisgyerek is torkaszakadtából ordít, ha berakom egy kis időre a kis kerítéssel elkerített szobájába?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam nem bír egy percig sem meglenni egyedül, "bezárva". Pedig tényleg nagy helye és sok játéka van a szobájában, mégsem tudom szívszaggató ordítás nélkül letenni ott egy percre sem. Már pedig, ha wc-re megyek, lezuhanyozok, kiszaladok az udvarra, mert csengetnek, stb., akkor muszáj letennem. Régebben azért egy-egy félórát eljátszott a szobában magának. Amióta járni tud, egyfolytában ordít, amíg ott hagyom. Egy párszor naponta viszont le kell tennem 10 percre, mert egyébként mindenütt veszélyes dolgokat csinál. Meddig tart ez??? Aki hasonló cipőben jár, mit csinál? Azt sem tudom, hogy ezt most hisztinek, vagy "szeparációs félelemnek" fogjam föl??? Segítsetek, ti mit csináltok?
2009. márc. 12. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tedd be néhányszor úgy is, hogy ott maradsz vele (esetleg menjél be te is) - és persze közben játssz is vele.
2009. márc. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szoktam kicsit trükközni be megyek vele, és leülök játszani elterelődik a figyelme és "elvan"kis ideig.Nem tudom meddig tart mi is 11hósok vagyunk....próbáltam kissé számára biztonságossá tenni a lakást mert ha főzök ott van nem messze tőlem és egy petpalackal is tök jól elvan,csak lásson...kitartás!!!:-)))
2009. márc. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én feladtam ezt a ketrecesdit és azóta tök jól elvan. Járja a lakást ezerrel. Azóta nem is hisztizik és képes a szoba közepén fél óráig is elautózni.
2009. márc. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi még időben megtanítottuk, hogy mindent csak simogatni szabad. Amíg nem bírt menni, addig vitette magát: körben az egész lakásban. Csak a virágok nem bírták a simogatást - minden más átvészelte. Fontos, hogy megmutasd az összes veszélyforrást: ha elég hatásosan mutatod, magától is tartani fog tőle. És persze sokáig (és később is sűrűn) figyeld, hogy mit csinál. Szükség szerint mutass és magyarázz is neki.

Ja: az összes kritikus helyen levő ablakot megkötöztük: 10 cm-re lehet nyitni mindegyiket.

2009. márc. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hát próbálkozom... :-) Én is majdnem egész nap hagyom szabadon "kommandózni" a lakásban, de az a baj, hogy ha néha egy kicsit le kell tennem, mert pl. amíg lezuhanyozok, vizesen, csúszós, lábbal nem tudok utána rohanni a lakásban, vagy amíg a forró olajjal bánok, főzővizet leszűröm, nem merem egyedül hagyni, mert pont mindig az érdekli, amiről már hallotta, hogy nem szabad. :-) (meredek lépcső mászás, wc-be nyúlkálás, gáztűzhely nyitogatás) Ha mellette vagyok, ezeket meg tudom akadályozni, de ha nem tudok mellette lenni pár percig, akkor kell valami lehetőség (elkerített szoba). Próbáltam már, hogy én is bementem és játszottunk egy darabig bent, de bármikor és bármilyen óvatosan hagyom aztán ott, ordít torkaszakadtából... Hát remélem, kinövi azért pár hónap alatt...
2009. márc. 13. 09:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Pont arról van szó, hogy NEM megakadályozni kell!

Ha pl. tűzhelyhez szeretne nyúlni, akkor megmutatod neki: óvatosan közelítesz a tűzhelyhez, majd visszakapod a kezed, és felkiáltasz, meg fájdalmas arcot vágsz!

Mi egyet tiltottunk neki: a telefonzsinór rágcsálását (minden mást megmutattunk, miért nem jó). 3 napon keresztül küzdött érte, a legváltozatosabb eszközökkel. Végül, mikor egy pillanatig nem figyeltünk, csak elcsípte! Üdvözült arccal rágcsálta pár percig... és soha többé nem próbálta. Egyébként mással is így volt: ha már ismerte, akkor nem érdekelte, csak ami izgalmas volt. Előtte megnézte, megérintette mindenkinek a cicijét (kérte is, hogy mutassák) - és mindenkit megharapott: de csak egyszer.

2009. márc. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!