Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel vigyem le a lázát? Mit...

Mivel vigyem le a lázát? Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés

5 hónapos kislányom lázas, volt a gyerekorvos délelőtt, valószínű a 3 napos láz vírus támadta meg.

Kapott Germicidet, hűtőfürdőt. Most kapott nurofent egy fél órája, most 38, de nem tudom se elaltatni, próbálom itatni, de nem iszik, sír szegénykém és olyan tehetetlen vagyok. Segítsetek légyszi, ti hogy vészeltétek át az első lázas betegséget, hogy segítsek neki, a szívem szakad meg, annyira sajnálom.


2009. márc. 12. 21:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
nem tudsz többet tenni. Vedd ölbe, ringasd, dúdolj neki, hátha kicsit nyugodtabb lesz tőle. Szerintem hamarosan hat neki a nurofen, és el fog aludni, egyrészt az is elnyomja, meg gondolom elég fáradt is lehet már szegényke. Kitartás, ilyenkor a legtöbb amit tehetsz, hogy próbálsz nyugodt maradni!
2009. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is most estünk át ezen.Germicid C kúp, Nurophen szirup felváltva és ha még szükséges akkor hűtőfürdő, vagy vizes lepedőbe csavarás és bő folyadék.Mást sajnos nem tudsz, meg rengeteg babusgatás.
2009. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors segítséget!


A Germicidet és Nurofent milyen időközönként adtad neki??

2009. márc. 12. 21:53
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A harmincnyolc a babáknál már nem olyan gáz, főleg este amugy is magasabb az alap testhője, ne aggódj, ez már nem olyan vészesen magas! Ugy látom minden gyógyszert beadtál neki, esetleg tizenegy után még egy kúp, hogy ha elaludna nehogy magasra szökjön az éjjel. Aludj vele a szobájában, igy tudod nézni éjjel a homlokát, te sem leszel annyira ideges, hisz ott leszel , ha mégis felszökne a láz. Szerintem nem tudsz tenni érte most többet, csak hatni fognak végre a gyógyszerek és ő is megnyugszik. Túl lesztek rajta, kitartás!
2009. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem három óránként.
2009. márc. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
N
2009. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem üti egymást a két hatóanyag tehát 1 óra múlva adhatod.Én mindig úgy csináltam, hogy lefekvéskor adtam kúpot és ha kellett még éjszaka lázcsillapító akkor adtam a Nurophent.Az nem annyira drasztikus és félálomba megitta a fecskendőből (a kúpra tutira felébredt volna)Az volt a szerencsénk, hogy jól reagált mindkettőre, de egy idő után így is vissza tért a láz.
2009. márc. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi 2 hete estünk át ezen, de mi 40 fokos lázzal.

A Germicidet és a Nurofen kúpot adhatod neki felváltva.

Az azonos kúpok közt 6 óra legyen a különbség.

Na, lefordítom...

Ha a Germicidet adod 9kor, a Nurofent adhatod 12kor.

A következő Germicidet add 3kor, a köv. Nurofent pedig 6kor.

Így 3 óránként lázcsillapítózva van.Ha szükséges, hűtőfürdőzd is.

Nekünk vasárnap este kezdődött és kedd délelőttre múlt el. Utána pedig jöttek a kiütések, amik 6 nap alatt múltak el.

Kitartás! Nekem is első baba, és nagyon meg voltam ijedve!


Jobbulást a kicsinek

2009. márc. 12. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

38 alá nem is kell vinni, mert a láz segít leküzdeni a betegséget. Csak ne menjen följebb 39 fölé semmmiképp.

Az orvosunk mindig elmondta, ez alá nem kell csillapítani, hadd küzdjön a szervezet. Csak vigyázz hogy eleget igyon, a kiszáradás nagyon veszélyes!!

2009. márc. 13. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Legalább egy kiskanál teát 20 percenként, ha nem issza meg erőltesd bele. Úgy értem, erőszakkal, mint a gyógyszert, be kell adni, akár ha szét kell feszíteni a száját akkor is.

nem szopna egy kortyot? A tej is jó.

Nem akarlak ijesztgetni, de a kiszáradásnak nagyon súlyos következménye lehet.

2009. márc. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!