Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok inni 6 hós babámnak?

Mit adhatok inni 6 hós babámnak?

Figyelt kérdés
miket ihat?
2009. márc. 12. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:

szia!!

az én kisfiam 3,5 hós, mi teázunk (Hipp) és vizet iszunk. nálatok már simán mehetnek a baba italok, amiken fel van tüntetve, hogy mennyi idős kortól lehet használni őket. vagy facsarj ki neki friss gyümölcsöt és hígítsd fel vízzel, imádni fogja!!

2009. márc. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Vizet (bébi vagy forralt) azt mindenképpen, vannak cukormentes gyümölcslevek, vannak cukros gyümölcslevek és vannak a bébi instant teák, amikben szerintem kivétel nélkül van cukor is (én még nem találtam olyat, amiben nincs). Ezt szerintem minden anya maga döntse el ad-e gyümölcslevet (általában higítva!) vagy csak vizet, teát ad a babájának.

Az én fiam fél évesen egyáltalán nem ivott, azóta inkább csak vizet. Én néhányszor megpróbáltam a cukormentes gyümileveket, de alig ivott belőle, ezért 3 nap után önthettem ki.

Ezeknek a leveknek a nagyrésze 4 hónapos kortól van.

2009. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A sima forralt lehűtott víz vagy a babavíz a legjobb. Ha azt issza, akkor én biztos nem adnék mást :)


Ha nem issza , akkor lehet próbálkozni édeskömény vagy bármilyen más gyermek filteres teával, első körben cukor nélkül, ha úgy nem megy akkor végszükség esetén pici cukorral.

Ha ez sem megy és már elkezdtétek a hozzátáplálást, akkor jöhet a gyümölcslé (alma, barack, körte stb). Ezeket otthon is meg tudod csinálni (összeturmixolod vagy lereszeled és teaszűrön átpréseled, majd vízzel kevered, minél több a víz, annál jobb). Ha nem akarsz kutyulni, akkor lehet kapni kecskeméti, nestlé, hipp stb gyümileveket. Ezeknek meg kell nézni az összetételét, hogy ne legyen benne cukor.

A legelegeslegvégső megoldás, ha már semmi mást nem iszik meg az instant teák (pl hipp), ezek sajna mind nagyon cukrozottak.

2009. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
vizet egyáltalán nem issza meg sajna,tehat csak üvegeset tudok adni de nem szeretném ha cukros lenne.és hogy hozzászokjon
2009. márc. 12. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!