Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordult valaha, hogy nem...

Előfordult valaha, hogy nem tudtad megakadályozni, hogy a babád/kisgyermeked megsérüljön? Esetleg okoztál már - természetesen VÉLETLENÜL - sérülést neki? Ha igen, mi történt és hogyan léptél túl rajta?

Figyelt kérdés
Pár órája történt, hogy egy hirtelen fékezésnél a hátsó ülés fölötti parafa tábla belerepült az arcába a kisbabámnak. Én mellette ültem, de nem tudtam megakadályozni. Én voltam a hibás, mert nem kellett volna odatennem! Szerencsére az ijedtségen kívül semmi baj nem történt, de az ütő megállt bennem és azóta sem tudok túllépni a történteken, mert sokkal nagyobb baj is lehetett volna! Levontam a tanulságokat, kérem a kedves válaszolókat, hogy ne rúgjanak még egyet belém, mert így is nagyon sz@rul érzem magam... Szóval hasonló történt bárkivel?
2011. máj. 17. 13:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Másfél éves volt a lányom, amikor kézen fogva vezettem kifelé a konyhába vacsorázni. Egy hirtelen mozdulattal kihúzta a kezét, elveszítette az egyensúlyát és könyékkel esett neki a szekrénynek. Egy hét gipsz lett a történet vége. Sokáig hibáztattam magam, hogy nem kellett volna olyan határozottan fognom a kezét, akkor nem lett volna ekkora a lendülete.

A másik esetem még durvább. Két percre szaladtam ki a konyhából, a 1,5 éves és a 2,5 éves gyerek mellől, nem volt semmi a tűzhelyen, sem egyéb veszélyforrás. Mire visszamentem, a fájdalomcsillapítós dobozt üresen találtam a pulton. Hozzá kell tenni, olyan helyen volt, ahol elvileg nem érhették el.

Rohantunk az ügyeletre. Hát ott aztán kaptam hideget-meleget. Úgy volt, ki kell mosni a gyerekek gyomrát. Közben hazaért a férjem, és darabra megtalálta a szép piros pirulákat a babakonyhában, miközben a gyerekeknek szedte össze a kórházi motyót. Két nappal később a saját szememmel láttam, amint a 2,5 éves fiam a fiókos konyhaszekrény gombjain felmászott a gáztűzhelyre, onnan a pultra, majd a mikróra állva levadászott valamit arról a polcról, amin a gyógyszer is volt.

Sajnos sosem tudsz elég óvatos lenni, de minél többet stresszelsz ezen, annál rosszabb.

2011. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Az ágyról már többször leesett - ott voltunk mellette, magára rántotta a széket és tiszta lila lett a szeme körül - épp fényképeztem ezerrel, kis kezét becsípte a fiókba - amin gyerekzár van, leültettem a földre, erre hátra vágódott, kocsiülésbe ültetvén bevágtam a kis fejét... most volt egy éves, hát remélem maradunk a továbbiakban is ezen a szinten és nem történik komolyabb baj...
2011. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Három gyerekem van, van sok ágyról leesés, még akkor is, ha ott ültem mellettük, elég volt egy mp elbambulás.

Nekem a télen volt hatalmas lelkiismeret-furdalásom napokig... levágtam a kisfiam haját, és hátul picit igazítottam neki a borotvával, amit utána bedobtam egy kosárba, amiben minden hülyeséget tárolok a szobában. (ragasztó, hegyző, tollak) El is felejtettem. Másnap levettem a kosarat és kimentem. Arra mentem be, hogy véres a kisfiam hüvelykujja:( Picit elvágta a borotvával, szerencsére már nem volt olyan éles. Erről teljes mértékben én tehettem, nagyon bántott a dolog...

2011. máj. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Hajaj, 10,5 hós és számos baleseten vagyunk túl, ágyról leesés többször is, komppal fölborulás, fejbeütés, és a legrosszabb valóban az hogy többször az én figyelmetlenségem miatt történtek. :(
2011. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

17 hónapos koráig még hagyján, szinte semmi nem történt vele. De akkor két nap alatt lefejelte a munkahelyemen az asztalt úgy, hogy ketten álltunk mellette, szerencsére nem kellett varrni, de elég ronda volt. Ugyanaznap este a kötést beverte a székbe, majd másnap arcra esett a betonon, kicsúszott előle a dömper. Akkorára dagadt a szája, mint két kis virsli, ráadásul belül elharapta a száját napokig nem tudott rendesen enni.

Hát, mit mondjak!

Mindenki azzal "nyugtatott", hogy és még mennyi ilyen lesz?!

2011. máj. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!