Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek csak babakocsiban...

Akinek csak babakocsiban aludt nappal a babája?

Figyelt kérdés

Mennyi idős korig tartott? Hogy lett vége?


8 hónapos kislányom az első két hónapot lényegében átaludta a bölcsőben, kiságyban, utána a nappali alvások mentek szó nélkül a kiságyban, majd 4,5 hónapos kora után (akkor volt két hét kórház) kiságyban akár fél órát-órát is üvöltött (nem sokszor volt eddig hagyva, de próbáltam ezt is) és csak az jött be, hogy babakocsiban alszik el. Van hogy kell kicsit tologatni, de van, hogy anélkül elalszik. Éjjel a kiságyban alszik, este szopival, és ha éjjel ébred (kb. 2*) akkor is szopival alszik el.

Két-három hete próbálom átszoktatni a kiságyba, de mivel ordít, meg felül, nem erőltetem, babakocsiba teszem és alszik.


2011. máj. 17. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:

szia

nálunk a nagyobbik fiam akkor áll át, amikor már csak egyszer aludt napközben, kb 15 hós korában.a kisebbik még mindig 10 hós, babakocsiban alszik el, sőt néha este is csak ott.

de én örülök, hogy legalább valamitől biztosan elalszik.

2011. máj. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Úgy tervezem, hogy szeptembertől, amikor a nagy (2,5 éves) gyermekem oviba megy, a kicsi mellé fekszek a nagy ágyon és akkor hátha úgy elalszik.

Azért nem is akarom sírás-rívás árán az átszoktatást, mert délben egyszerre mennek aludni és a nagy nem tud, ha a kicsi üvölt.

2011. máj. 17. 13:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindket gyerekem babakocsiban aludt jo sokaig. Ejjel nem volt gond, siman aldtak a kisagyban. A lanyom oktoberi es ha jol emlekszem meg nyaron is ott altattam, amikor meg 3X aludt, egy alvas ott tortent. A fiam januari es o is valahogy nyaron kezdett leszokni a babakocsis alvasrol. Vagyis en kezdtem el a kisagyazas, mert olyan dog meleg volt, hogy nem lehetett vele kimenni. OLyan helyen lakunk, ahol meg keves, es pici fak vannak, nincs arnyek.

A lanyomra nem emlekszem, hogy volt, mert mar 6 eves, de a fiamnal - 15 honapos - ugy volt, hogy bizony kezben ringattam, mig be nem csukta a szemet, es akkor betettem az agyaba. Eloszor csak 20-30 percet aludt, majd egyre jobb lett. Most mar kb. 2 orat alszik a kisagyban. Sajnos meg mindig igenyli, hogy olbe vegyem alvas elott.

2011. máj. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Abban, hogy hogy lesz vége a babakocsis alvásnak, abban nem tudok segíteni, mert még mindig ott alszik a 14,5 hónapos lányom. Épp most jöttem be a teraszról, az altatásból. Picit mozgatom a kocsit és már alszik is 2-3 órát egyhuzamban. Egyenlőre nem akarom a kiságyba szoktatni, volt egy két gyenge próbálkozásom a nagy mínuszokban, de nem sikerült, így maradt a kocsi. Ez neki is és nekem is jó, ő jó levegőn van, én pedig biztos vagyok benne, hogy kialussza magát.

Nemsokára kisebb építkezés lesz nálunk a kertben, na én inkább attól félek, hogy mi lesz a zajban, hogy fog majd aludni.

Este minden további nélkül elalszik a kiságyban, persze kell némi unszolás, de nincs nagy hercehurca vele.

Remélem, hogy még jó sokáig belefér a babakocsiba, mert addig így a napközbeni alvás megoldott:)

2011. máj. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A lányom kétszer alszik nappal, délelőtt kb. 45 perc, ilyenkor erkélyen babakocsi, ebéd után pedig 1,5-2 óra. Régebben szintén erkélyen, de mivel már dög meleg van (pont telibe oda tűz a nap) így bent alszik ő is a gyerekszobában a tesóval, csak ő nem a kiságyban, hanem babakocsiban a szoba közepén.
2011. máj. 17. 14:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Tanácsot én sem tudok adni,17 hónapos a kisfiam és a nappali alvása neki is még a babakocsiban van.

Próbáltam párszor átszoktatni,de még nem megy.

Az esti alvás gond nélküli,simán elalszik az ágyában.

Úgyhogy nem vagy egyedül.

Nálunk is úgy van,most is alszanak,5 éves lányom az ágyon,a kisfiam pedig a szobában a kocsiban.

2011. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hogy meddig fog tartani, azt nem tudom de a másfél éves kislányom is nappal csak a kocsiban tud elaludni. Épp mostanában kezd átállni a kétszer 50 percről az egyszer másfél-két órányi délutáni alvásra. Éjjel velünk alszik nem a kiságyban. Nappal viszont ha együtt ledőlünk, ő ott hagy és megy játszani. Viszont a kocsi az tuti.

A húgomra emlékszem még. Ő kb. 2 éves koráig csak kocsiban aludt nappal, szegény anyum minden ebéd után indult vele...

Szóval ne aggódj, nem vagy egyedül!

2011. máj. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!