Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta adtok a babátoknak...

Mióta adtok a babátoknak dentocar-t? És mennyit?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én nem adtam.
2011. máj. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az mi?
2011. máj. 19. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amerikában állítólag végeztek egy felmérést, és a fluortól több agydaganatos embert regisztráltak, aki korábban ezt a tablettát szedte gyermekkorában... Adná a fene!
2011. máj. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A fluorid IDEGMÉREG!!!! Szeretik titkolni, de így van. Még a felnőtt embereknek is kész veszedelem a fluoridos fogkrémekkel való fogmosás is. Felejtsd el a dentocar-t, és nagyon válogasd meg a fogkrémeket, amivel fogat mostok.

Magyarországon alig kapható olyan fogkrém, amiben nincs fluorid, gyógyszertárban van ilyen, vagy a foreveres foggél. Gyerekfogkrémben is nehéz találni, én németországból rendelem.

Szóval fluoridot ne!

2011. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. máj. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem miért ajánlotta az orvosunk!

Most kezdtem el adni a kisfiamnak 11hós és az orvos már 6 hós korában javasolta!

2011. máj. 19. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:
A denctocar még forgalomban van? 22 éves a fiam, már neki sem mertem adni, nagy balhék voltak anno a gyógyszer körül.
2011. máj. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Két kisgyermeket nevelô fogorvos barátnôm szerint nem szabad fluoridos fogkrémet adni a babának, ha még nem tudja kiköpni. Késôbb lehet, mondjuk napi 1x, mert megoszlanak a hivatalos vélemények is az árt/hasznos témában.

Fogat mosni mindenképp kell, amint megjelenik az elsô fog (pláne ha már nem csak anyatejes, hanem tápos vagy hozzátáplált), de olyan fogkrémet kell használni, ami lenyelhetô (én pl. a DM-ben a Nenedent-et találtam ilyet). És érdemes a napi két fogmosásra még a dackorszak elôtt, rendes alakú fogkefével rászoktatni a babát.

2011. máj. 20. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért ajánlanak az orvosok mindenféle gyógyszereket mindenféle kontroll nélkül, mert ebből élnek.

Ne adj a gyerkeknek semmiféle gyógyszert, ráér szedni, ha már ne adj Isten krónikus betegségei lesznek 65-75 éves korától... :S Én még az antibiotikumot is meggondolom, ha nem látom rajta, hogy hót' beteg... Az orvosok olyat kevés kivétellel ismernek, hogy "nem írok gyógyszert", mert felesleges!

2011. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az utólsónak, az orvosok komoly pénzeket kapnak a gyógyszergyártó cégektől, hogy az ő termékeiket írják fel. Nagyon durva, de igaz, ahogy sokszor az is - tisztelet a kivételnek - hogy a dokinak nem érdeke az egészséges páciens, mert ha egészséges, akkor nem kell orvoshoz mennie, ugye...
2011. máj. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!