Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy 11 hónapos kisgyerek...

Ha egy 11 hónapos kisgyerek nem hajlandó már meginni a tápszert, mivel pótoljátok neki a tejet?

Figyelt kérdés
Eddig megivott naponta valamennyi (kb. 200 ml) tápszert, de mostmár egy ideje fintorog, utálja. Egyébként szoptatom még, csak kiegészítésnek kellett a tápszert, mert a tejem nem valami sok. Most is megvagyunk, hiszen eszik már mindenfélét, csak attól tartok, hogy a napi (kb. 500 ml) tejszükséglettől jócskán elmaradunk. Aki tapasztalt hasonlót, mivel pótolja?
2009. márc. 13. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindjárt 1 éves, szerintem fokozatosan bevezetheted nála a tejet. Először csak keveset adj neki és nézd meg a reakcióját.
2009. márc. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne adj neki még tejet! próbálkozz a tejpéppel!
2009. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a családban nincs tejallergiás, szerintem is elkezdheted a tejet. Ami fontos: forrald neki jópár hónapig, és egy éves koráig (vagy akár picit tovább) 2/3-os higításban add. Ezeket egy régi könyvben olvastam, ma már sehol le se merik írni, hogy tej, ezért mai irományokban erre vonatkozóan nem is találtam semmi konkrétumot, de utána a gyerekorvos néni is így látta jónak. Most 16 hónapos a fiam és már persze forralás nélkül issza a tejet, nagyon szereti. Ja, és azt mondta a gyerekorvos, hogy lehetőleg a piros vagy narancssárga dobozosakat adjam neki, ne a leg lájtabb tejet.
2009. márc. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
11hónapos babának szerintem már adhatnál gyümit burgonyát stb...Ha éjjelre gondoltál akkor meg lehetkapni pl a rossmanba Hipp ízesített tápszert van belőle csokis epres vaíliás szóval valamelyik tuti jó.De az én lányom ennyi idősen már bébi ételeket evett,meg megfőztem neki a répát burgonyával meg ilyeneket.
2009. márc. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, én is erre gondoltam, hogy merjem-e a tejet már, vagy még ne. Joghurtból, túróból adok neki, de nyilván még nem olyan hatalmas mennyiséget, ami a táp volt.

Az utolsó válaszolónak: eszik már mindent!!! Írtam a kérdésem alatt a 3. sorban! Már a mi főztünket is eszi időnként! Csak a tejtermék pótlására gondoltam!

2009. márc. 13. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!