Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 5 hónapos. A védőnő...

Kislányom 5 hónapos. A védőnő javaslatára még nem kezdtük el a szilárd táplálékot adni neki (még almát, banánt sem). Azt mondta, hogy 6 hó előtt ne is kezdjük el, viszont a doki szerint el kéne kezdeni. Kire hallgassak?

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hogyha van bőven tej neki,akkor várhatsz még egy hónapot.

Semmi baja nem lesz,hogyha később kap új ízeket.

2009. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Szia!Mi 3 hósak vagyunk,és ha Te úgy érzed,hogy szeretnél adni neki almát,banánt,akkor miért ne?Én fogok majd a 4. hónaptól,mert sajnos nincs olyan nagyon sok tejem,hogy kitartson fél évig,bár kitartana.Semmi baja nem lesz,persze eleinte csak keveset,fokozatosan adj neki!Az én babám 3 hónaposan már most enne! :))) Szoktam a kisujjammal kóstoltatni vele almát,persze turmixoltata,és szívesen megeszi,olyan édes :)) Szerintem nyugodtan.Nekem is azt mondta a védőnő,hogy nehogy adjak mást az anyatejen kívűl fél éves koráig.Dehogynem,pl. már teáztatom is 1 hónapja,amit szívesen iszik.Tegnap voltunk mérni 6970g! Minden jót!
2009. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem bőven volt tejem, így kivártam a 6 hónapos kort. Két hete kezdtük a kóstolgatást.Szépen elfogad a kislányom minden gyümölcsöt, amit adok neki. Persze az első próbálkozásokkor ő is fintorgott egy kicsit, de ez teljesen természetes, hiszen új ízek voltak számára. Ha elég neki a tej, szerintem is nyugodtan várhatsz még. Nem fog lemaradni semmiről. 4 gyerekes anyuka
2009. márc. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. márc. 13. 13:21
 5/6 anonim ***** válasza:
54%

A második válaszoló titpikus magyar. Amit tiltnak az annál édesebb. Gyönyörű hozzáállás! Amúgy mondta a babád, hogy most már enne? Naná, hogy megeszi a kezedről, ez még nem azt jelenti, hogy a szervezete is felkészült rá.

Én úgyvagyok vele, hogy almát, banánt, gyümölcsöt élete végéig eheti, még meg is unja, de anyatejet csak most ehet.

Ha elég a tejcid ne erőltest, ráér 6 hónapos kortól. Valószínűleg az orvosotok még a régi vilgből való.

2009. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!Természetesen anyatejet adok Neki,nem szilárdot még 3 hónaposan!Ha nekem is lesz tejem,akkor csak azt fogok adni,nem hurkát-kolbászt!A hozzáállás nem itt kezdődik,olvasgasd el szépen ki hogyan áll a babájukhoz,utána írj véleményt.A kóstolgatást pedig úgy értettem,hogy a kisujjamra teszek egy nagyon pici turmixolt almát,és azt elnyalogatja,nem adok Neki 2 egész almát!Fél éves koráig természetesen anyatejet kap,vagy ha nem lesz elég akkor azt adok amit lehet.NINCS tökéletes anyuka Te sem vagy az!

Szép napot!

2009. márc. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!