Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél két hete eszik a...

Másfél két hete eszik a lánykám gyümölcsöt (védőnő javaslatára), barackot és almát (mostmár vegyesen). Tízóraira már csak ezt kap. Hogy csináljam tovább? Mit adjak neki?

Figyelt kérdés

A barack alma páros bejött, nem is igen mertem mással próbálkozni, de itt leragadni szem szeretnék, és nem is lehet.


Adhatok neki már uzsira is gyümölcsöt? Mi jöhet az alma-barack páros után?

Tejpépet próbáltam, nem ízlett neki.


Főzeléket mikortól kezdjem el adni? (gondolok itt azokra a bébiételekre amikben krumpli is van, pl. alma-krumpli...)


Köszönöm a segítséget.


2008. aug. 29. 12:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én uitt tartok, én ehhez a pároshoz társítanám a banánt, de előtte csak banán pár napig. Ha jó lesz a banán is, akkor alma-őbarack-banán. Majd jönnek a zöldségek. Sütőtök, majd sütőtök almával. Sárgarépa, sárgarépa almával, és jöhet a sárgarépafőzi egy étkezés helyett. Mindez szépen lassan fokozatosan. A főzelékig kb 1,5 - 2 hónap kóstolgatás után jutunk el. Van egy hasznos receptoldal, én innen lesek néha:


[link]

És én kiszoktam hagyni 1-2 napot néha, amikor nem adok neki semmit két új étel között. Sok szerencsét! És én is várom a válaszokat, tanuljak mástól is :)

2008. aug. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló is jó tanácsokat adott( a második)

Én a következő mankót használom:

[link]


Ebédre adhatod ezeket krumplival. Jó babázást!

2008. aug. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gyümölcsből még adhatsz banánt és meggyet is. Uzsira ha a tejpép magában nem ízlett neki akkor tegyél bele gyümölcsöt vagy megpróbálhatsz neki más ízűt adni, az én babám például a banánosat nem eszi de a vaníliásat imádja. Főzeléket pedig elkezdheted lassan fokozatosan, először krumpli majd jöhet a sárgarépa, sütőtök, paradicsom, cékla.
2008. aug. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!