Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szokták az első szavakat...

Mikor szokták az első szavakat mondani?

Figyelt kérdés
2009. márc. 13. 11:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%
Szia!Mi 3 hónaposak vagyunk,és már annyira beszélne a kisfiam,nagyon ügyesen gőgicsél.Ez változó minden babánál.Van akinél 8-9 hónaposan már mond egy két szót,van akinél csak 1 éves kora után.Ez attól is függ sokat,ki mennyit foglalkozik a babájával szerintem.
2009. márc. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
Az enyém 6,5 hós. Sokat mondja, hogy "mama", meg "nem". Bár még nem igazán tudatos nála. Viszont ha nem vagyok a szobában és kiabál, hogy mama, olyankor úgy tűnik, mintha utánam kiabálna, mert ha megjelenek, elhallgat. Persze ez még csak szerintem a próbálgatás. :)
2009. márc. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
"Általában 28 hetes koruk körül tudnak egy-egy szótagot tisztán kiejteni:ma, pa, da, ga , ba... a 32. hét környékén ezekből a szótagokból alakulnak ki az első "szavak" ba-ba, da-da, ma-ma.. de ezeknek még a baba nem tulajdonít jelentést, jó játék neki. Úgy a 36-40. hét körül kezdi utánozni az igazi beszédhangokat, a 40. hét körül talán kimondja az első, már jelentéssel bíró szavakat, de lehet, hogy csak a 48. hét körül." Igaz, hogy sokat kell a babával foglalkozni, beszélgetni, de a beszédfejlődést nem csak ez befolyásolja! Egyébként a babák már jóval hamarabb megértik az anyukájuk beszédét, mielőtt maguk is ki tudnák mondani a szavakat. Általában a kislányok hamarabb kezdenek beszélni, mint a fiúk. A beszédfejlődésben sokszor szerepet játszanak az öröklött gének is. Megeshet, hogy ha az apuka későn kezdett beszélni, a kisfia is később beszél. Nagyon sokszor az is megesik, hogy a baba nem akar beszélni, de tökéletesen megért mindent és megértteti magát a szüleivel is, ők egy kicsit lustábbak, de ők is megtanulnak beszélni:)
2009. márc. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

a fiam 5,5 hónapos volt hogy kimondta az apa szót, aztán baba, mama. 7hónaposan: anya (először csak nyanya),8 hónaposan:abda(labda), tütü, autó, 9 hónaposan: igen, nem

Na most itt tartunk.

2009. márc. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
5 hónapos a babám most 1 hete elkezdte hogy ba-ba-ba-ba-ba,ma-ma-ma-ma,app,szentem ez azt jelenti hogy apa! ja meg azt hogy nem biztos hogy csak utánozni akar mert sokat beszélek hozzá!
2009. márc. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
Akkor mi le vagyunk marsdva?Mert a fiam nem nagyon mondott még semmi régebben pár betüt e,o,ö,á, de mostanába csak kiabál hangossan de nem mond szavakat betüket sem%,5 honapos!
2009. márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagytok lemaradva!!!
2009. márc. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Minden gyereknél eltérő a beszédtanulás. 2 éves körüli voltam, amikor az anyukám orvostól-orvosig cipelt, mert alig beszél a gyerek. A dr azt mondta, majd megszólal, ne aggódjon. Két diplomám van, nem hiszem, hogy elrontottak volna valamit is a szüleim. A fiam 10 hónapos múlt, még nem beszél, de én nem aggódom. Kiegyensúlyozott, boldog, értelmes gyerek. Nekem egyelőre ennyi elég.
2009. márc. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%

miért pontoztátok le azt, akinek korábban beszél a gyereke? most komolyan! ő csak azt írta le, náluk mi a helyzet!!!

teljesen normális az is ha egy baba korábban, de az is ha csak két három évesen kezd el beszélni.

2009. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Köszi utolsó válaszoló. Mostantól nem fogom ebben a fórumba leírni, hogy mit tud a babám mert állandóan lepontoznak!!!!!!!!De tényleg. Azért is lepontoztak, hogy megy a gyerekem 8 hónaposan, azért is hogy beszél. Hát b..k+. Azt hiszem ezt a fórumot végképp törlöm az életemből, mert itt mindenki csak alázni tudja a másikat. Szánalmasak vagytok.
2009. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!