Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor adjátok be a babátokat...

Mikor adjátok be a babátokat a bölcsibe?

Figyelt kérdés
Hány hó v év?ha beadtátok visszamentek dolgozni?Vagy be lehet adni pár órára is?Hogy működik?Ha a fiam 2 éves lesz akkor szeretnék újra teherbe esni..de semmi kedvem addig visszamenni dolgozni.
2009. márc. 13. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kevés a bölcsödékben s hely hogy örülhetsz ha bekerül,most már aszem kell valami papir hogy dolgozni visszamész és ezért szeretnéd igénybe venni! Amikor a nagyfiam pici volt(16éves)akkor bevittem délelöttökre akkor még lehetett hiába voltam itthon.de most minden máshogy van!
2009. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hely az lesz..még csak 1 hónapos a babám u.h még nem késtünk el.Csak kivácsi vagyok más,hogy csinálja!
2009. márc. 13. 12:24
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ , hol laksz. Ha nagyvárosban, akkor jobban jársz, ha már most bejelented, mert nem lesz helye. A nagyvárosokban csak indokolt esetben veszik be a babát, ha pl terhes vagy, és otthon vagy, akkor nem veszik be, mert otthon vagy, nem szorulsz rá, míg más dolgozni megy , rászorlul-tudom, barátnőm babáját is ezért nem vették be.

Én úgy tervezem, hogy minél előbb szeretnék második babát. A lányom most 9 hós, de még nem vagyok terhes. Ha sikerül a második baba, akkor a lányom délelőttre beadom a faluba a bölcsibe. Ha nem lesz második baba, akkor 2 évesen beadom, és el kell mennem dolgozni a pénz miatta, mert a gyesből nem lehet sokáig élni...

2009. márc. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
2 évesen szokták beadni!
2009. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát örülök hogy neked nincs kedved visszamenni dolgozni,sajnos sokan vannak úgy hogy egyedül nevelik a picit vagy ebben a mai helyzetben iszonyatosan rosszul állnak anyagilag,ami rákényszeríti őket a mihamarabbi munkába állásba, sajnos ha tehetném 3 éves koráig itthon lennék a fiammal, de férjem nem keres annyit hogy elég legyen, így ha betölti manó a 2-öt muszáj munkába állni, a gyes semmire nem elég.de a kérdésedre a válasz, 6 hónapos kortól lehet beadni a kicsiket, igazolt munkahely kell hozzá, viszont vannak játszócsoportok, játszóházak ott óra/díj ellenében annyi időt lehet a picid amennyit te szeretnél, csak a pénztárcád bírja.
2009. márc. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

Én az ilyet soha nem értem meg. Képes valaki azért beadni a gyerekét bölcsibe, mert újra terhes?! Miben akadályoz a terhesség? Egyáltalán minek szül az ilyen még egy gyereket, ha az elsőt is lepasszolja? Vagy nincs kedve visszamenni dolgozni?

Aki vissza megy dolgozni, annak nagyon jó lehetőség a bölcsőde, de a lusta anyukák jobb lenne, ha elkerülnék, mert elveszik a helyet olyanok elől, akiknek tényleg kell.

Az ilyennek nem való gyerek, ha meg nem bír kettővel ne vállalja!!!!

Lehet lepontozni!

2009. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Nekem 5 hónapos a kisfiam és amikor 1 éves lesz akkor beadom bölcsibe, úgyanis úgy szólt a megállapodás a munkahelyemen, hogy 1 év után visszamegyek és akkor nem lesz más a helyemen. Már májusban megpróbálom beiratni a kisfiam, remélem sikerül. Sztem semmi hátránya nem származik ha ilyen korán bölcsibe megy.
2009. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkáltatói igazolás kell hozzá.Legalábbis nálunk nagyvárosban.
2009. márc. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
76%

Az én fiam most 4 hónapos és úgy tervezzük, hogy 2010 májusa körül megy bölibe ( kb. 1,5 lesz). Januárban elmentünk, mert tudtuk nem lehet elég korán bejelentkezni. Jövő hónapban kell visszamennünk és akkor felveszik a listára. Nekem még megvan a munkahelyem és attól függetlenül, hogy szeretnénk második babát egy kicsit szeretnék visszamenni dolgozni. Néha már jó lenne újra emberek között lenni. (kereskedelemben dolgozom)

Na meg szerintem a manóra is jó hatással van a bölcsöde, mert hamar megszokja a közösséget és az oviban már nem lesz gond.

2009. márc. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
13:10-esnek.-nem foglak lepontozni,ez is egy vélemény volt...mondjuk nem nagyon ismered a körülményeket,u.h mindegy.Szeretném ha közösségben gyerekek között lenne a babám.(itthon is közösségben van de az más)Nem lepasszolni akarom,csak én úgy gondolom neki ez nem árt.A mh-re vissza mehetek dolgozni,de mivel fizikai munkát végzek,akkor ha terhes leszek mehetek betegállományba-ami egyébként nem baj mert 100% a táppénz.
2009. márc. 13. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!