Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem szabad a babak...

Miert nem szabad a babak fozijeben minden nap krumpli?

Figyelt kérdés
mit tesz a kemenyito?
2009. márc. 13. 12:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet az arra érzékenyeknél kiváltott hasfogó hatás miatt nem ajánlják.
2009. márc. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem szabad, a főzi attól főzelék, hogy krumplival sűríted, pl ha kiváltod az ebédet főzelékkel akkor minden nap eszik krumplit. Nem értem pontosan a kérdésedet. Honnan származik ez az információ?
2009. márc. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
onnan ,h.tegnap felraktam 1 kerdest fozivel kapcsolatba,es azt irtak hogy ők nem adnanak a babajuknak minden nap krumplit...(amugy nem hasfogo a babamnal a krumpli)
2009. márc. 13. 12:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan sűríthetsz krumplival. Ha nem fogja meg a babád hasát, akkor akár mindennap is adhatod. Sokan azért nem tartják jónak, merthogy csak fölös kalóriákat tartalmaz és nincs benne semmi vitamin. Bár ez is kérdéses... Ha gondolod, használhatsz kukorica-, rizs- vagy kölespelyhet. Ezekben nincs glutén, így már elég korán adhatók és egészségesek is.
2009. márc. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen az utolsó válaszoló nagyon jól írja(2.)
2009. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Magam is csak 2-3x/hét adok a babámnak krumplit. A keményítő összetett cukor. Túlzott fogyasztása csecsemőkori elhízással járhat. Ezért nem ajánlatos minden nap adni (ezzel én is egyetértek). Másrészről a csecsemők szájából még hiányzik a ptialin nevű enzim, ami a krumplikeményítőt képes felbontani, ezért a széklet bűzössé válhat a sok krumplitól, ráadásul a szervezet sem hasznosítja igazán. Régen jó volt, amikor az anyukák megcsócsálták előtte az ételt, mert így felbomlott minden anyag benne, amit a baba még nem tudott. Valóban, inkább javallott a köles, kukorica, rizs és hajdina, ebben a korban.
2009. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Te utolsó tök nagy hülyeségeket írtál, biológia tanár vagyok, hatalmas szakmai tévedések!!!! Lehet lepontozni de nem állhattam meg szó nélkül!!! Más meg esetleg komolyan veszi....
2009. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
akkor ezekszerint adhatom minden nap?
2009. márc. 13. 16:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is adhatod minden nap a krumplit.A bölcsödékben is minden nap krumplival sűrítik a főzelékeket.Ha ők tehetik akkor biztos nem okoz bajt.
2009. márc. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezekről én még nem is hallottam, és minden nap azzal sűrítem a babám ételét... eddig semmi gond! (8 hós)
2009. márc. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!