Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és mit adtok enni 8...

Mikor és mit adtok enni 8 honapos babátoknak? 4 honaposan kezdtuk a hozzátáplálást.

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi is pont 4 hónaposan kezdtük és két napja töltöttük be a 8. hónapot.Jelenleg így néz ki a napirendünk :

-reggel 6-kor kelés (8 előtt reggeli,addig nem igényli)- a reggeli nálunk általában reszelt gyümölcs keksszel,vagy joghurt kalácsdarabokkal..bármi,ami annyira nem nehéz,de előfordult már a szalámis vajaskenyér is :)

- ebéd : mivel dél körül elalszik,csak fölkelés után ebédelünk,tehát 1 óra körül.Az ebéd nálunk már ugyanolyan mint a mi kajánk.Amit a családnak főzök,abból kap ő is.Ha darabos étel (répa,husi,stb.) akkor villával összetöröm.

- 4 óra körül van egy kis "lájtos" uzsi.Ez általában valamilyen finomabb dolog!Van,hogy fél túrórudi,de van hogy túrós táska,kakaós csiga...nem feltétlenül édes,de olyan nasifélének számít.

1/2 7-kor már aludni szokott,akkor már csak szopi van.

Felfújós kajákon és magos gyümölcsökön kívül már mindent adok neki!Papikat csináltam neki egy ideig,de láttam rajta,hogy amit mi eszünk azt sokkal szívesebben eszi,úgyhogy most már nem pampuskázok.Remélem tudtam segíteni :)

2011. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia. huuuhha, akkor az én fiam egy zabagép. reggel fél 9kor gyumolcs kekszel, délbe ebéd, husi-zoldség stb, fél 3kor általában egy és fél banán, 5kor tejpép, este pedig táp. és éjjel még fel kel 2x enni.

és amugy te hogy csinálod a ti kajátokat kicsit gyengébb fuszerezéssel??? vagy pl a kenyeret szalámival hogy adod??? mert én is szivesen adnék neki pl kenyeret, de a nagyik belebetegednek, ha ilyen darabosat kap. persze most már én sem turmixolom, ugyhogy aggodni nem kéne, gondolom ilyenkor azért már letudják nyelni a nagyobb darabokat is.

2011. máj. 18. 12:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Hú, nem semmi! És mit iszik? Egy ekkora babának nagyon kellene a tápszer vagy az anyatej. Nekem nagyon száraznak tűnik ez az étrend.Az én lányom most lesz 8 hónapos, 4 és fél hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, de messze nem tartunk itt.Amit mi eszünk, azt úgy egy évesen fogja kapni.Még csak egy foga van, az sem bújt ki teljesen, úgyhogy én még várok a darabossal.Babapiskótát kapott már, kukit most akarok neki adni, és a kekszet, tésztát is csak bébiételben kapta még.7 hónapos koráig anyatejes volt, sajna most már kevés a tejem.Tejmentesen vagyunk, ezért a szívfájdalmam, hogy nem ehet tejpépet.A sajttal, joghurttal egyébként is várnék még.Én már csak ilyen óvatos, és lassan haladó típus vagyok.Hajnal 4-5 körül tápszer, és reggel 8-kor is.Dél körül főzelék hússal, amit én készítek neki.3-4 körül főzelék+tápszer. 5-6 körül kis gyümölcs keksszel és tápszer.Fürdetés után tápszer és szoptatás.Eszik már csirkehúst, csirkemájat, minden zöldséget, gyümölcsöt.Kapott már halat, tésztát, de mindezt folyékony formában.Lehet hogy le vagyok maradva, de nem sietek sehová, nem sürgetem ezt a dolgot, lesz még pár évtizedünk, hogy egyen mindent.
2011. máj. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A szalámi és a vajas kenyér az nálunk úgy megy,hogy akkora darabkákat tépkedek neki,mint mondjuk a kisujjamon a köröm.Van már 4 foga úgyhogy nem merem neki odaadni,hogy egyen egyedül,mert állati nagyokat tép belőle,viszont megrágni nem tudja,csak forgatja a szájában.Abból meg egy nagy galacsin lesz :D Kukit és háztartási kekszet már adtam neki,azt elnyammogja egyedül,nagyon élvezi.Nem vagyok babapiskóta hívő,tiszta cukor.Eszik majd nagy korában épp elég vacakot :)A te babád lehet,hogy azért eszik többször,mert az enyém még szopizik egy párszor naponta.Éjszaka meg csak az van.Amikor a mi kajánkból adok neki,azt soha nem csinálom másként,mint ahogy amúgy is csinálnám.Nem teszek bele semmiből sem kevesebbet!Megpróbáltam,de nem ette meg.Hétvégén pl. pörkölt volt tésztával és tejfölös uborkasalátával.A tésztát összekevertem a pörkölttel,összenyomtam villával apróra és a végén az ubisali levével meglocsoltam.Imádta!Anyukám mindig azt mondta,hogy ne adjak a gyereknek csak olyat,amit én is megennék !Milyen igaza volt :)
2011. máj. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha túró rudit, kakaós csigát, túrós táskát adsz neki már most, akkor a babapiskótával mi a gond? Te tudod, csak nem értelek!Tényleg mindenki máshogy csinálja, jó bátor vagy!

(ezt nem kötözködésnek szánom, vagy ilyesmi)

2. válaszoló

2011. máj. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ok,a túró rudival nem tudok vitatkozni,de szerintem amit itthon sütök túrós táskát és kakaós csigát,abban tuti kevesebb cukor van,mint a babapiskótában :D De igazad van,a lényeg,hogy mindenki másképp látja.Biztos van olyan,aki köhögőrohamot kapott attól,hogy egy 8 hónapos szalámis kenyeret eszik és joghurtot reggelire :)
2011. máj. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!