Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy ünnepeltétek gyermeketek...

Hogy ünnepeltétek gyermeketek 1. születésnapját?

Figyelt kérdés
Aki saját tortát sütött, tudnátok valami jó receptet?
2011. máj. 18. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

:) Én sütöttem.


Baziegyszerű és bazifinom :)))


Sütsz (vagy veszel) egy tök egyszerű szimpla tortalapot.

Veszel egy kis HuLaLa (rózsaszín) habtejszínt. Plusz 2 csokipudingport, plusz 6dl tejet, illetve keserű kakaóport.


Megfőzöd a 2 pudingport a 6 dl tejjel. Mikor levetted a gázról, belekeversz egy jó nagy evőkanál keserű kakaóport. Felvered a tejszínt jó keményre, mikor pedig a puding már nem forró (közben néha néha azt is meg kell kevergetni, hogy ne álljon nagyon össze) beleteszed a kemény habba. Ezzel megtöltöd a tortát és kész is.

Eddig mindig nagyon nagy sikere volt, mert amilyen egyszerű, annyira finom..

:) Egyébként a kicsikém 1 szülinapját a kertünkben tartottuk, anyukámékkal, a testvéreimmel és a férjem szüleivel. Sütöttünk egy kis saslikot, meg volt ez a torta.. Nagyon jól sikerült délután volt.:)

2011. máj. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy cukrot azért nem írtam, mert a pudingba nem szoktam tenni. A HuLaLa magában cukrozott, így mikor kész van az egész krém (tehát mát benne van a puding is) ha esetleg nem érzed elég édesnek, akkor adhatsz hozzá pluszba cukrot. Egyébként én nem szoktam, mert a tortalappal együtt így nagyon finom, nem túl édes, csak úgy eteti magát.
2011. máj. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fú, nálunk 3 napos ünnep volt, első du. az én családom jött, második du. a férjem családja harmadik du. a keresztszüleink (a fiammal majdnem egy napon születtünk).

Mindhárom nap hideg büfé asztal volt, tojáskrém, fasírt, higes sült csirkecomb, kaviár, káposztasaláta, avokádókrém, gyümölcssaláta, pogácsa stb. (persze ez 3 napra elosztva).

A babatortát én csináltam, sima 5 tojásos piskóta, a töltelék pedig mascarpone, túró, pici nyírfacukor és fagyasztott-magozott meggy. Még a felnőttek is falták, nagy sikere volt. Nagyon jól sikerült, mindenki jól érezte magát és nem volt fárasztó egyáltalán, pedig előtte tartottam tőle.

Így nézett ki kb.:


[link]

2011. máj. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fű, most olvasom a sok helyesírási hibát, bocsánat!
2011. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! Sokat segítettetek! Máris megéheztem lettem :) Kipróbálom a tortákat (szerintem mindkettőt - sokan leszünk)
2011. máj. 18. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
nálunk jövő hónapban lesz és megyünk nyaralni,pancsizni kisfiunkkal!!!ez lesz az első közös nyaralásunk...a részleteken még nem gondolkoztam :)
2011. máj. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát,neki rendeltük a tortáját,de jövőre sütni fogok az tuti,irtó drága volt a torta..........

Amúgy nálunk volt a "buli",anyósék,hugomék a kerilánnyal,dédimama és párja,férjem keresztanyukája,sógoromék voltak.Velünk együtt 12-en voltunk.Jó volt:))) Bár,fiam nem esett neki a tortának,mint vártuk volna,majd jövőre:)

2011. máj. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!