Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kezével odakap a szeméhez,...

Ha kezével odakap a szeméhez, a fejéhez, esetleg húzogatja a haját (megmarkolja) azok az álmosság jelei egy 5 hós babánál? És mi van a fogzással?

Figyelt kérdés
5 hós babámon egyszerűen nem tudok eligazodni. Álmosnak tűnik (a fent leírtakat csinálja+ áááá-t vagy ööööö-t mondogat (elég hangosan), ma már a fülét is húzogatta(csak az egyiket és inkább markolászta, dörzsölgette)), de ezeket viszonylag sűrűn csinálja (akár ébredés után is nem sokkal) és, ha beteszem az ágyába a szokásos rend szerint, izeg-mozog, nem teszi le a fejét, hanem a kezein támaszkodik, szopogatja, nyalogatja, magyaráz, sikítozik, „simogatja”-dörzsöli a fejét-haját, egy idő után pedig majdhogynem vergődik…nem nyugszik le, hanem rendesen túlpörög. 5-6 hetes kora óta egyedül el tudott aludni, ez kb 3,5 hónaposan változott meg, mint aki elfelejtette, hogyan kell elaludnia, tehát már 1,5 hónapja tart, de az utóbbi pár hétben durvult el ennyire a helyzet. Ha kiveszegetem az ágyból, az rendszerint segíteni szokott egy idő után, lenyugszik, elalszik (mindig ébren teszem vissza az ágyba), de van hogy viszonylag sokszor ki kell vennem, mert beleéli magát ebbe a sikítozásba,vergődésbe. Olyan, mintha állandóan túl lenne pörögve. Kb. 2 hónapos korától az éjszakákat átaludta, viszont pár hete kelegetünk éjjel, újabban elég sűrűn (van, hogy óránkét, félóránként (sír, de általában könnyű megnyugtatni)). Talán a fogzás is elkezdődött, mert az alsó két fogának látható a „körvonala” az ínyén (ami duzzadt (pupos)), de már hetek óta ilyen, és a fog nem tűnik úgy, hogy kijjebb jött volna. Rettenetesen nehéz napközben elaltatni. Kb. másfél óránként le szoktam tenni aludni (de van, hogy már ébredés után 30-40 perccel csinálja ezeket a mozdulatokat). Légyszi segítsetek, tök bénának érzem magam és kétségbeesettnek, mert alig tudom elaltatni. Bocs, hogy hosszú voltam.
2011. máj. 18. 21:32
 1/7 anonim ***** válasza:
húúú,hát nem egyszerű!szerintem álmos,az alapján,amit írtál.néha az én babám is felpörög fürdetés után,ezért én sokkal korábbra tettem a fürcsit.nem lehet,hogy ez a baj nálatok is?nálunk még akkor csinálja ezt,ha nem evett eleget,akkor nem tud elaludni.más ötletem nincs sajnos :(
2011. máj. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem éhes, és teljesen független a fürdéstől. De azért köszi.
2011. máj. 19. 07:59
 3/7 borzas20 ***** válasza:

Szia,


Az én kisfiam detto ugyanezeket csinálja.Szinte biztos hogy álmos.Ő is 5 hónapos.Nekem is nagyon nehezen alszik el,van hogy 20perc is kell az elalvásához és van hogy háromnegyed óránál nem alszik többet.Általában a reggeli ébredés után 40-45 perccel már alszik is,kb.2-2,5 órát.A kisfiamat is ébredés után már 1,5 órával muszáj letennem aludni,mert túlpörgi magát és utána már nem tud elaludni,csak nyűgösködik.

Csak annyit tudok javasolni,hogy légy türelmes.

2011. máj. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem lehet,hogy valami mozgásfejlődés van nála??Most kezd forogni vagy esetleg kúszni??mert ezek is nagyon betudnak zavarni az alvásukba mivel ha valami újjat tanulnak,állandóan azt akarják csinálni!Legalábbis az enyém ilyen!Ő most 1 éves,bútorok mellett már 1 hónapja föláll,viszont most meg azt akarja,hogy kapaszkodás nélkül fölállni!Ma még semmit nem aludt reggel fél 8 óta pedig még délelött és délután is szokott aludni,persze a szemei meg már majd leragadnak de akkor se aludna...ááááá.....

Amiket leírtál azok egyértelműen a fáradság jelei!Sajnos én sem tudom a megoldást,túl kell élni ezeket az időszakokat!Esetleg ha a fogára gyanakszol adhatsz neki homeós bogyót!

Kitartás!

2011. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, mindent jól csinálsz, ez tök természetes, hogy az éjszakát már átalvó babónak ismét jöhet ilyen periódusa. Az alvást bizony meg kell tanulni - türelem kell.
2011. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én 4 és fél hónaposom is ugyanezt csinálja! Ma reggel 7 óta még nem aludt, csak szendergett a babakocsiban kb. 15 percet, meg délelőtt úgy félórát az ágyában. Elalszik nagy nehezen, majd fel-felsír, ez a legújabb! Fürdés előtt 1-2 órával pedig teljesen "kidől", a vacsit már félálomban eszi.

Jön majd újra nyugisabb periódus, valóban a mozgásfejlődés, és az új dolgok tanulása zaklatja fel őket, anno a lányomnál is így volt.

Kitartás!

2011. máj. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A hajhúzogatást kivéve nekünk is u.ezt csinálja a 3 és fél hós babánk. S 3 hónapos koráig egyszer ébresztett éjjel. Azóta 2 óránként. Látszik rajta, hogy fáradt, s mégsem alszik. Ha beteszem a kiságyba, sír, emelgeti a fejét, s nagyon nehezen alszik el. Ölben nem altatjuk, mert ha fáradt, ott is nyűgölödött régebben is, s hagytuk mindig, hogy magától aludjon el, de már 2-3 hete tart ez nála. Így én is kíváncsi lennék, mit javasolnak neked.
2011. máj. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!