Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek el babátokat...

Mikor kezdtétek el babátokat vacsoráztatni?

Figyelt kérdés
Most úgy eszik a babám, hogy reggeli tápszer, tízórai gyümi, ebéd főzelék, uzsi tejpép, és a vacsi tápszer. A "gondom" csak az, hogy egyre korábban kel reggel. Lehet már nem elég neki az esti táp? 7 hónapos. Fürcsi előtt adjak neki vacsit és lefekvéskor pedig ugyanúgy a tápszert? Hogy csináljam? Ha uzsira kap tejpépet, akkor vacsorára kaphat még Jó éjt! tejpépet?
2011. máj. 19. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Én kb. 1 éves kora körül kezdtem el mindkét gyerekemnél a szilárd vacsi bevezetését.Ugyanigy csináltam szinte előtte,mint te és amikor 1 évesek lettek,elkezdtem leszoktatni a tápszerről őket,átszoktatni kakaóra.Akkor úgy szoktam,hogy kb. 5-6 körül evett a babám valami felvágottat vajas kenyérrel mondjuk és fürcsi után kapta még zárásként a kakaót.Egyébként most még nyugodtan adhatsz neki tejpépet vacsira,ebben a korszakban én is csináltam úgy.De uzsonnára legyen valami más a babódnak,pl.valami üveges kaja,vagy joghurtot is már adhatsz neki.


4 éves és 2 éves gyerkőcők anyuja

2011. máj. 19. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Azért adok neki uzsonnára tejpépet, mert a joghurttal nem bírja ki vacsoráig. Éhes marad :S

12-kor ebéd

15-15:30 uzsi

19-kor fürdés, vacsi és alvás.

Vettem neki babajoghurtot de mikor azt adtam neki uzsira akkor már 6 kor éhes volt. Szoktam neki adni délutánonként 1 babapiskótát is. De nagyon szereti a pocakját :))

2011. máj. 19. 08:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én babám 9 hónapos most. Ugyanúgy etetem,ahogyan te. Amikor nálunk felmerült,hogy hamarabb ébred,mert éhes,akkor vezettem be azt,hogy a vacsora "jó éjt" tápszer lett,az laktatóbb,mint a sima 2-es,utána ismét jobban aludt.

A babajoghurt nálunk is kevésnek bizonyult,de elkezdtem neki rendes joghurtot adni uzsonnára,amit én is eszek,azóta kibírja vacsoráig.Bár a joghurttal megvártam a 8 hónapos kort.

A szilárd vacsit én is 11-12 hónapos kor körül akarom majd elkezdeni,mert a darabos dolgokat még csak most kezdte elfogadni.

2011. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Már egy hónapja a Jó éjt tápszert kapja este. Eleinte jónak bizonyult, de már most az is kevés. Ebből este 240 ml-t eszik meg. Próbáltam már többet is adni neki, de egyszerre nem tud többet enni. Egyébként éjszaka nem ébred enni. Csak néha felsír, mert jön a foga.
2011. máj. 19. 09:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan 8-9 hónapos volt a kislányom amikor elmondtam a doktornéninknek hogy kevésnek találom estére a tápszert, ő azt mondta hogy nyugodtan adjak neki vacsira is főzeléket. Bevált. Mi most már 14 hónaposak vagyunk, a reggeli tápszer, tízórai pl. margarinos kifli baba parizer, paradicsom, ebéd főzelék , uzsi gyümölcs, este vagy a maradék főzelék, vagy gabonapép gyümölccsel, és lefekvés előtt közvetlenül egy fél adag tápszer.
2011. máj. 22. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem uzsira adj neki babajoghurtot és tegyél bele valami pelyhet vagy babakekszet reszelve így laktatóbb és tovább bírja,fürdés előtt egy fél óra-órával húsos főzelék vagy tejpép majd fürdés után tápszer!Tuti így tovább fogja bírni reggel!
2011. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!