Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babank lesz! Beavassam a...

Babank lesz! Beavassam a csaladom?

Figyelt kérdés

Megprobalom roviden felvazolni a sztorit de nem fog sikerulni.

En vagyok a leendo apa. Nem vagyunk tinik, 30 felett vagyunk. Eleg hatarozott ember vagyok de ebben most nem tudok donteni. A parom csaladja tudja (csak az anyja el), az en anyam is tudja, de apammal evek ota nem tartom a kapcsolatot mert eleg problemas alak es az "uj" csaladjaval, ami nem uj mert tobb mint 20 eve megvan, nem jo a viszonyom.

Most, hogy jon a baba elkeztem ezen gondolkozni mert hiaba van apamnak tobb nevelt gyereke az uj hazassagabol meg egy lanya az uj felesetol en vagyok az egyetlen fia es o lenne az egyeltlen fiu-agi unokaja. sot ha fiu lesz akkor szeretnem ha az en nevemet kapna ami apame is.

Viszont az apam koruli problemakat es a rosszindulatu csaladjat nem akarom a kozelembe engedni.

Igaz, ezt igy nem lehet konkretan megmondani a helyzet pontos ismerete nelkul de minden valaszt, megosztott tapasztalatot elore is koszonok.


2011. máj. 19. 08:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ezt tényleg neketek kell h eldöntsétek de én biztos elmondanám, attól még hogy a kapcsolatotok megromlott valami miatt azért még az édes apád és biztosan örülni fog neki, hidd el bármilyen kemény egy ember szive egy kicsi unoka igyis meg tudja lágyitani, és az is lehet h még a kapcsolatotok is helyre all.Szurkolok h minden jó legyen és a helyes döntést hozzátok meg
2011. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem olvastam a válaszokat.

Ha tényleg egyáltalán nem vagytok jóba, küldj neki egy "Megérkezett az unoka" képeslapot, esetleg fényképpel.

utána majd eldöntitek, hogy lesz-e kapcsolattartás, vagy marad minden a régiben.

Szerintem ez teljesen korrekt. Ha nem akarsz vele beszélni, nem kell írnod a képeslapba semmit, max a baba nemét nevét születési idejét, hossz-súly.

Szerintem ő sem fogja olvasatlanul kidobni a borítékot, miután meglátta a nevedet rajta. Ha mégis, csak ő veszít.

2011. máj. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Az én férjem kb 10 éve nem beszélt és nem is találkozott az apjával!Kb 350 km-re lakik tőlünk!Mielőtt szűltem kinyomozta valahonnan a telefonszámát és mikor megszültem közvetlen utánna még a kórházban felhívta az apját,hogy nagypapa lett!A telefonba örült és gratulált!Most 1 éves a fiúnk azóta sem jött el hozzá és szerintem nem is fog!A férjem azt mondta,hogy ő a maga részéről megtett mindent ha nem akarja látni az unokáját akkor ennyi!Szóval a lényeg,hogy szerintem mond el vagy tényleg az jó ötlet,hogy küldtök egy fotót vagy egy sms-t a papának!
2011. máj. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem azonos a szitu, de leírom. Mi jó viszonyban vagyunk apósommal, de az új feleségét és annak családját nem bírom elviselni. Én megmondtam apósomnak, hogy bármikor szavesen látom / látjuk, de az új családját legyen szíves felejtse otthon. Felajánlottam, hogy ha ezt ő nem szeretné elmondani a feleségének, én bármikor megteszem helyette. Annyi a gubanc, hogy ha mi megyünk akkor se akarok találkozni a nővel, de azt sem akarom, hogy a férjem vigye el a gyerekeket, mert egy behízelgő nyálgép a nő, amit ugye a gyerekek csontnélkül bevesznek... Szóval ott a játszótéren találkozunk apósommal, és anyósomhoz megyünk be (egy városban élnek). Kicsit gáz, de ez van.

Szerintem hasonló feltételekkel szólj majd neki, ha meg akarod hívni majd babanézőbe, nehogy kapjon az új család az alkalmon és rátokrontsanak, mert ha jól érzik magukat, utána nehéz lesz újra kipaterolni őket.

2011. máj. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat. Nagyjabol olyasmit fogalmaztatok meg amit en is gondolok, igy kaptam egy kis megerositest.

07:53-nak: Nem is azzal van baj, hogy kemeny, mert pont, hogy nem az. En voltam az inkabb mert en szakitottam meg a kapcsolatot a sok gond miatt. O inkabb felelotlen es belerangatja a csaladjat a hulyesegekbe, raadasul otthon sem tudja ugy kezelni a dolgokat ahogy kene igy az is feszultseget okoz. A masik nagy gond meg a csaladja, akikkel nem akarok talalkozni mert csoppet sem hinayzik a rossszindulatuskodasuk.

De szerintem megfogadom a tanacsotokat es megmondom neki nyiltan, hogy ha akar jonni jojjon de a bonyodalmakat es a csalad tobbi tagjat hagyja otthon. A tobbi mar rajta all.


Megegyszer koszi mindenkinek. :)

2011. máj. 21. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!