Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális az, hogy a...

Mennyire normális az, hogy a családom (kivétel a férjem) mintha abszolút nem lenne "ráállva" a babára, és gyakorlatilag egyedül vagyok mindennel?

Figyelt kérdés

Értsétek úgy, hogy anyukám a saját lakását díszítgeti, költözést tervez, a lakásának a felújítására a férjem segítségét elvárja, aki szerencsétlen a miénket is éppen újítgatja, festi és áll a bál otthon a kupitól..

Apám eddig még meg sem kérdezte, hogy segíthet e bármiben.. teljesen kivagyok...

31 hkm


2011. szept. 20. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekünk se segített senki, ezen én nem akadtam ki. Én úgy gondolom, a babát mi vállaltuk, a mi felelősségünk. Persze, ha a többi családtag is örömmel várja, segít, az csak bónusz. A lakásfelújításba te is besegíthetsz, persze, csak ha nem vagy veszélyeztetett, a mozgás, nem megerőltető munka nem ártalmas. Így a párod se fog teljesen belefáradni a teendőkbe. Anyukáddal meg beszélj, hogy kicsit halassza későbbre a saját ambícióit!
2011. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem igazán értem a problémádat. Terhes vagy még, nem? Akkor minek kéne az egész családnak körülugrálnia téged? Gondolom azért is akarnak végezni a felújítással, meg minden egyébbel ők is, hogy mire a baba megszületik, ott is szép lakás várja.
2011. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Se apám se anyám nem érdeklődik sem a 2 évesemről sem pedig a fiamról aki 23 hetes a hasamban, pedig 1 utcányira laknak innen. Amikor anyámnak elmondtam (illetve a lányom odavitte az ultrahangos képet és közben mondogatta, hogy a "tesóm a tesóm") annyi volt a reakciója, hogy ne örüljek mert az se biztos, hogy megmarad! Ő szerinte ez a jó anya ismérve, nem pedig az, hogy bátorít, hogy nem lesz semmi baj. Hát nincs szerencséje megmaradt és egészséges. Ha megszületik januárban még egy sms-t sem fogok küldeni. A férjem anyjáék még a lányomat sem látták, mert nem kíváncsiak rá, még egy 300 Ft bodyt sem küldtek soha. Nem érdeklődnek így megkértem a férjem, hogy ha beszél velük telefonon akkor ne említse a várandósságom. Úgysem érdekelné őket akkor meg minek? Szóval anyámék május óta mióta elmondtam a babát egyszer sem kerestek meg vagy hívtak föl, hogy hogy vagyok. Sajnálom, hogy nem foglalkoznak veled és a babával. Tudom sovány vigasz, de sajnos nem vagy egyedül!

Nagyon boldog babavárást -ennek ellenére is- !

Jó egészséget!

Egy gyönyörű 2 éves és egy 23 hetes magzat anyukája

2011. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Most mit pontozgattok le? Nem tudom mi rosszat írtam ezzel.. attól hogy lepontoztok, még így van.

Az megint más, ha a már megszületett gyerekedet sz.. ják le.

2011. szept. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az együttérzést annak az 1 szem válaszolónak, aki írta, hogy őket is lesz.ják. Egyébként itt laknak az én szüleim is pár utcával arrébb, nem vidéken, nem messze, hogy gond legyen a távolság...

Én pedig veszélyeztetett terhesként itthon vagyok 1 hónapja, feküdnöm kéne sokat, amit nem lehet, mert a felújítás közepén vagyunk.

Itt nem az én körbeugrálásomról van szó, bár a nődoki még a házimunkától is eltiltott, de valakinek meg kell csinálnia. Bejárónőre nincs pénzünk.

Egyszerűen csak nem értem az ilyen szülőket. Más szülők repdesnek a boldogságtól, hogy nagyszülők lesznek, inkább az a baj, hogy túl sok a nyüzsgés.

Az én anyám pedig állólámpát nézet velem bevásárlás közben a szobájába. A félreértés elkerülése végett 1 szobás lakása van, nem a babáról szól a berendezése.

2011. szept. 20. 21:31
 6/8 Atroposz ***** válasza:
28%
Majd ha a kicsi megszületik hidd el más lesz.Attól még szépítgethetik a saját házukat is.Ha nem ,de ne így legyen akkor ők veszítenek el vmi fontosat.
2011. szept. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
57%

Én nagyon sajnálom,hogy így állnak hozzá beszélned kellene velük elmondani ,hogy szükséged van a segítségükre és arra hogy veled is törődjenek,nem hiszem ,hogy nem lehet velük beszélni én szókimondó vagyok és ki is osztok mindenkit ha nem tetszik ahogy a dolgokhoz állnak.Az én szüleimre meg anyósomra nincs panasz meg a kedvesemre sem,nagyon keveset pihentem és mindig veszekedtek velem emiatt most a 31hétben hogy szigorú ágynyugalmat rendelt el az orvos mert nem jó a lepénykeringésem,még jobban figyelnek rám.Anyukámék 40km-re laknak és eljön majd nekem takarítani meg kimossa a ruhácskákat,apukám meg megvette a kiságyat meg a babakocsit,pedig ők is lakásfelújításba kezdtek mi már túl vagyunk rajta hála Istennek,

Szerintem beszélj velük én megtenném nem szégyen a saját szüleidtől segítséget kérni!

2011. szept. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
Szia! én megértelek, és értem hogy mi a problémád. Nálunk, igaz még csak a 10. héten vagyok, anyósoméknak elmondtuk már a 6. héten, és szinte meg akart ölni a szemével, hogy minek vállaltunk még egyet. Azóta úgy néz ki mi is költözünk (eddig szomszédok voltunk anyósommal)azóta mióta tudja folyamatosan azzal jön milyen nehéz lesz nekem egyedül a két gyerekkel. A nagylányom 2 éves. Szóval ő sem azt mondja hogy HÍVJ NYUGODTAN HA SEGÍTENI KELL... Persze én az első 9 hetet végighánytam. nem bírtam a konyha közelébe se menni. de egyszer sem jutott eszébe hogy megkérdezze főzzőn e valamit, vagy segítsen e valamit. Vannak sajna ilyen emberek. Talán a bébi megváltoztatja őket. Ha meg nem, akkor meg sem érdemlik a kisbébid! Boldog babavárást és igyekezz pihenni!
2011. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!