Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babank lesz! Beavassam a...

Babank lesz! Beavassam a csaladom?

Figyelt kérdés

Megprobalom roviden felvazolni a sztorit de nem fog sikerulni.

En vagyok a leendo apa. Nem vagyunk tinik, 30 felett vagyunk. Eleg hatarozott ember vagyok de ebben most nem tudok donteni. A parom csaladja tudja (csak az anyja el), az en anyam is tudja, de apammal evek ota nem tartom a kapcsolatot mert eleg problemas alak es az "uj" csaladjaval, ami nem uj mert tobb mint 20 eve megvan, nem jo a viszonyom.

Most, hogy jon a baba elkeztem ezen gondolkozni mert hiaba van apamnak tobb nevelt gyereke az uj hazassagabol meg egy lanya az uj felesetol en vagyok az egyetlen fia es o lenne az egyeltlen fiu-agi unokaja. sot ha fiu lesz akkor szeretnem ha az en nevemet kapna ami apame is.

Viszont az apam koruli problemakat es a rosszindulatu csaladjat nem akarom a kozelembe engedni.

Igaz, ezt igy nem lehet konkretan megmondani a helyzet pontos ismerete nelkul de minden valaszt, megosztott tapasztalatot elore is koszonok.


2011. máj. 19. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha valóban ilyen problémás alak" és nem is tartjátok a kapcsolatot, én nem szólnék neki. Ha eddig nem érdekelted Őt hogy felkeressen akkor szerintem a baba sem érdekelné, ha pedig mégis akkor utána megkeserítené az életeteket .... Most csak egymással foglalkozzatok, és a születendő babával.
2011. máj. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem voltam ilyen helyzetben,de kívülállóként az tűnik logikusnak,ha apádnak elmondod őszintén de azt is hogy az ő új családját nem szeretnéd ebbe belevonni,tekintettel a rossz kapcsolatra.Egy kisbabának szeretetre van szüksége nem veszekedésre vagy fúrkálódásra.
2011. máj. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Az a kérdés, mennyire tartottad édesapáddal a kapcsolatot. Egyáltalán volt kapcsolat köztetek? vagy te kerested és úgy érezted egyoldalú a dolog?
2011. máj. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Volt kozottunk kapcsolat, sot fiatal koromban ki is huzott egyszer-ketszer a pacbol. Aztan kesobb kozos uzleti vallakozasunk is volt amibol csak gond lett mert nagyon felelotlen es csak az adossagot es gondot halmozta fel.

Ez mellett van az uj csaladja akik rosszindulatuak es gyerek korom ota nem jo veluk a viszonyom, bar volt par bekesnek tuno ev de arrol is kederult, hogy csak a szememben voltak jo arcok, a hatam mogott minden olyan volt mint regen.

Nem tudom hogyan lehetne ugy tartani apammal a kapcsoaltot, hogy a csaladja ebbol kimarad es nem akarok hallani az epp aktualis harcairol a hatosagokkal, alkalmazottakkal, uzletfelekkel, stb...

Ha titkban jarna fel meglatogatni az unokajat az eleg gaz, ha a csaladja tudna akkor biztos menne a rosszindulatu duma, hogy biztos a penzert vettem fel a kapcsolatot apammal pedig nem mert eleg jol keresek szerencsere es egyalatalan nincs szuksegem senki penzere.

2011. máj. 19. 08:37
 5/15 anonim ***** válasza:
én egyetértek az elsö hozzászóloval! szerintem hogy ha eddig te nem érdekelted akkor az unokája se fogja.
2011. máj. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

En szakitottam meg a kapcsolatot veluk 4-5 eve mert elegem lett ezekbol a dolgokbol.

Azota is volt miattuk gondom mert ideztek be rendorsegre apam ceges dolgai miatt.

2011. máj. 19. 08:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem is rossza a kapcsolatom az apámmal, de elmondtuk neki, mert a lányom az első unokája!Én sem vagyok jóban a családjával, és nem is hittem , hogy az unoka megváltoztatja a kapcsolatot!


Szóval olyan a kapcsolatunk, hogy a férjemmel még nem is találkozott, de még telefonon sem beszéltek!


Elmondtuk, de nem az elején már elég nagy pocis voltam!

Nagyon örült neki, és mivel H1N1 telén született a lányom nagyon kedves volt, és nem is erőltette a látogatást,küldött egy kis ajit, majd tavasszal meglátogatott!De akkor egyszer látta!Másfél éves a lányunk, most karácsonykor kellett egy kicsit kavarászni, hogy ne fussunk össze!!!De amúgy kb 2 havonta felhív vagy a facebook-on tárgyalunk, mert mindig érdeklődő, mi van az unokájával!

Szóval a kapcsolatunk nem változott, de az jól esik hogy érdeklődik, de nem csüng a nyakunkon!


28/n

2011. máj. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a rosszindulatú dumákkal ne foglalkozz. Ne érdekeljen, hogy mások mit mondanak. Szerintem, -ha úgy érzed, egy picit is megérdemli édesapád-, a már megszületett kisbaba fotóját pár szóval kísérve, el lehet küldeni neki. Te megteszed a magadét-lássa- benned nincs rossz indulat. Ezután már rajta a sor. Ehhez még a családjának sincs semmi köze.
2011. máj. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én szólnék neki, de ha tényleg ennyire rossz a viszony, akkor úgymond a kapcsolatot nem venném fel vele még, hanem ha meg született a bébi küldenék neki mondjuk egy képeslapot, hogy megérkezett a bébi, és akkor te megtetted az elsőlépést, ha érdekli az unoka akkor jön látogatni, ha nem akkor pedig ennyi. A rokonokkal meg nem tudsz mit kezdeni, azok vannak, és azt gondolnak, mondanak amit akarnak, te élj úgy ahogy neked tetszik, a rosszindulat általában az irigységből fakad.
2011. máj. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Koszi az eddigi valaszokat. Az utolso 3 eleg egyontetu. Megfontolando. Addig meg ugyis van par honap, meglatjuk hogy alakulnak a dolgok.
2011. máj. 19. 11:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!