Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves koron túl nőtt fel úgy...

1 éves koron túl nőtt fel úgy baba, hogy nem kapott abszolut tejet (anyatejet se, tápszert se)?

Figyelt kérdés

Kislányom 1 évesen leválasztotta magát, de nem fogadja el a tehéntejet, se kakaóként, se vízzel higítva, se édesítve, sehogy. Próbálom a fehérjét joghurtok, sajt, tojás...stb. szóval más formában pótolni, de vajon elég ez? Vagy kezdjek el tápszert venni most?

Köszi a válaszokat!


2011. máj. 19. 09:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Bár mi tejallergia miatt nem isszuk a tejet a 2 évesem emiatt tápszert kap, mármint azért, hogy a calcium bejusson a szervezetébe. ez fontos.
2011. máj. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen piciben. Csak a teát voltam hajlandó elfogadni, semmi mást. Felnőttem.
2011. máj. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát én 1 éves korában már nem vennék neki tápszert. Ha egyéb tejterméket eszik akkor pláne nem. Tejbegríz és társaik se mennek? madártej? Puding? Ezekben ugyanúgy benne van a szükséges kalcium, mint egy pohár tejben vagy kakaóban.

Egyébként tévedés, hogy tejre van szüksége a szervezetnek. A tejben lévő kalciumra. Azt meg egyéb más módon is be lehet vinni.

28 éves vagyok anyunak nem volt teje, így a kezdetektől tápszeres illetve akkor még feles tejes baba voltam. Miután elkezdtem egyéb dolgokat enni egyre kevésbbé kellett a tej. Kb. 8 éves lehettem amikor teljesen leálltam róla. De én semmit nem ettem ami tejtermék volt. Most egy 2 hónapja kezdem (magam sem értem, hogy miért) enni az ilyen dolgokat.

2011. máj. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

[link]

Ezért most biztosan le fognak pontozni, de az én gyerekem egyáltalán nem kap semmiféle tejterméket, szándékosan. Szerintem az egy óriási tévhit, hogy egészséges. Szerintem ne aggódj emiatt és nehogy cukros borzalmakkal próbáld belédiktálni mégis a tejet, pl rudival meg hasonlókkal.

2011. máj. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Anyukám soha nem ivott tejet,és a tejtermékekért sincs kifejezetten oda.50 éves korában derült ki,hogy a szervezete automatikusan kizárta ezeket a dolgokat,mert az epéje nem bírja,görcsöl tőle.Tehát oka volt annak,hogy neki soha nem ízlett a vaj,vagy a sajt.Életemben nem láttam még őt meginni egy pohár kakaót:D Ettől függetlenül nincs csontritkulása,pedig már 64 éves....
2011. máj. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam is tejfehérjeallergiás,tehát még laktozmentes terméket se kaphat.2 évesen derült ki,de ő elhagyta 1 évesen a tápszert.most spec. tápot kap h megfelö tápanyagokhoz jusson,mert kissé lemaradt a növésben.
2011. máj. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagyobbik fiam 1 éves korában egyszerűen leszokott a tejről. Nem ivott meg semmit, se tejet, se tápszert, se kakaót. Több, mint egy évig nem ivott egy kortyot sem, aztán egyszer csak elfogadott egy deci kakaót. Azóta minden nap reggel egy bögre kakaóval kezdi a napot.

Amíg nem itta, először én is nagyon aggódtam, de utánakérdeztem és mindenhol azt mondták, hogy nem gond, ha amúgy változatosan eszik. Tojást, húst, sajtot, joghurtot egyen, fehérje és kálcium miatt.

2011. máj. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!