Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba egy éves koráig...

Ha egy baba egy éves koráig csak anyatejet kap, akkor mi történik? Nem tanul meg rágni például?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

A gyerekek első éve maga a csoda. Hihetetlenül sok dolgot tanulnak meg egy év alatt, ebbe beletartozik az evés is. 1 év alatt megtanulják a szokásokat, ami később nehezebb már átalakítani. Amit ilyenkor megszoknak, ahhoz ragaszkodnak.

Így a szülő felelőssége, hogy megmutassa neki a szilárd táplálékot is, hogy "időben" megismerje azt a baba.

Később már nehezebben fog alkalmazkodni a baba (nem azt írom, hogy nem fog), csak több lesz a nehézség.


Amúgy miért kérdezed?

2011. júl. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos a baba tápanyagkészlete ,itt értem pl.a vasat,kb.fél éves korára kiürülnek.Tehát az anyatej már nem elég táplálék neki.A másik meg hogy egy 1 évessel kezdeni ismertetni az ízeket nagyon nehéz feladat lenne,mert akkorra hatalmas akaratuk lesz ám:),és nagyon nehezen fog bármit is elfogadni!De a fő indok az első,hogy nem elég az anyatej!!!!!
2011. júl. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Én tudok olyan kisgyereket, aki 17 hónapos létére a tápláléka nagyrésze anyatej. Nem hiánybeteg, szépen gyarapodik és fejlődik. Sok teje van az anyának. Ennek ellenére úgy látom, nem jó dolog, ha nem szoktatják hozzá az új ételekhez, darabos, szilárd dolgokhoz, mert nagyon tud tőlük viszolyogni. A bölcsibe nagy gond lesz vele.
2011. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Az előttem szólok jól leírták viszont én még annyival kiegészíteném,hogy a rágás megtanulása is nagyon fontos minél hamarabb mert késsőbb fogszabályozás lehet a vége ha nem használja az ínyét,a rágóizmokat stb!
2011. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a gyerek azért látja, hogy a környezete mást eszik, s ahogy minden gyerek, ő is kíváncsi, biztos kér ám ezt-azt. Biztosan igényli az új ízeket is.

Az én babámnak 1 éves szülinapjára 2 foga bújt ki, azok is csak félig, meg negyedéig. Semmi darabosat nem tudott még megenni, se rágni, mivel nem volt mivel. Így ha azt nézem, 1 éves koráig csak szopizott és pépeset evett, de sok ízt ismert már, fél éveken kezdtük a hozzátáplálást. 1 éves elmúlt, mikor először fogadta el a kiflit, és végre rágni kezdett, node akkor lett végre foga. :) Akinek meg már több foga van szülinapjáig, az biztos rág ezt-azt, nem csak rágókát, hanem biztos adnak neki valami ételt is...

Egy óvónő barátnőm mesélte minap, hogy van a csoportban egy gyerek, aki már 5 éves, de még mindig szoptatja az anyja, hogy ne kelljen neki enni adni. Engem ez szíven ütött, és egészen rosszul lettem tőle, de barátnőm szavahihetőségében nem kételkedem, sőt az emberekből is kinézek ilyet, sajnos annyi gyökér szülő van... :(

Én próbálom kizárni a környezetet, ki-hogy nevel, nem nevel, a lényeg,hogy az én gyerekemnek jó legyen, máséba nem érdemes beleszólni, nincs érte köszönet.

Gyermekemnek amint kibújtak a fogai, 4-6 foggal már javában a húst rágta, hamar behozta a "lemaradást".

2011. júl. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a gyereknek, csak később ismerkedik meg az új ízekkel. Inkább az anyukának lesz baja, mert Mo-n így nagyon kibeszélik, belekötnek mindenbe ami nem ,,megszokott".
2011. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból kérdeztem , mert én szívesen szoptatnám 1 éves koráig is (nem azért mert nem telik kajára) , csak szerintem ennél jobbat úgy sem tudok adni.
2011. júl. 4. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!