Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hetesem 2 hete rágja az...

11 hetesem 2 hete rágja az öklét, ujjait. De most már annyira, hogy 4 ujj egyszerre van a szájában és olyan mélyre dugja, hogy öklendezik, volt hogy hányt is. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy nem tud még fogni, így nem tudok neki rágókát adni.
2011. máj. 19. 10:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
lehet hogy jön a foga. nem nyálazik?
2011. máj. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én azt tapasztaltam,hogy két dolog miatt tömi egy baba a szájába az egész öklét: vagy jön a foga,vagy éhes.Nem hiszem,hogy ilyen korán jönne a foga,valószínűleg más áll a háttérben.Próbáltad ilyenkor megetetni?
2011. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

cumi nem segít?

az én kisfiam (14 hetes) is gyömöszöli az öklét a szájába, illetve most már csak a bal kezének a mutatóujját

2011. máj. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De igen, nyálazik.

Én sem hiszem, hogy a foga, korai lenne még szerintem. De azért már ismerem a babám, igen, adok neki enni, de utána is tömködi, látom hogy jól lakott. Egész nap nem lehet éhes.

Cumizni sajnos nem tud, csak ha ott állok mellette, mert folyton kiesik neki.

2011. máj. 19. 10:51
 5/12 anonim ***** válasza:

Az én lányom is ezt csinálja, ő ma 12 hetes. Neméhes, egyszerűen gondolom jól esik neki. Sokszor ő is begyömöszöli az egész öklét, és még tolná be mellé a másikat is. :D

De már nem csak az öklét tolja, már azt is, ami a kezébe akad (textil pelus, előke, az én pólóm). :)

2011. máj. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ilyenkor van fejlődési ugrás, lehet, hogy azért enne mindig. :)
2011. máj. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Mostanra már biztosan jól összehangolódtál a babáddal, és könnyebben felismered a szükségeit, hogy mikor, miért sír. Ha ébren van, akkor egyre jobban igényli azt, hogy foglalkozzál vele, hogy beszélj hozzá, bohóckodj neki. Ha sokáig egyedül hagyod, nagy valószínűséggel nem fog tetszeni neki és sírni fog. Egyre többször gügyög, főleg ha beszélsz hozzá vagy kellemes zenét hall. Ha hosszabb ideig nem figyeltek rá, akkor elkezdi felhívni magára a figyelmet. Már megismeri a család többi tagját is, meg tudja különböztetni a hangokat is. Érdeklik a színes tárgyak, mutass neki csörgőket, játékokat. DE TARTSD EZEKET TISZTÁN, MERT A SZÁJÁBA AKAR MINDENT VENNI, EZÁLTAL IS MEGISMERNI AZ ADOTT DOLGOT.
2011. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

11.37

Nem tudom miért írtad ezeket, attól még ledugja az ujjait a torkán. Ezekkel tisztában vagyok és hidd el mindent úgy csinálok ahogy írtad. Sokat éneklek neki, mutogatok neki tárgyakat, csörgőzünk, beszélgetünk, tornázunk.


Fejlődési ugrás? Hmmm, ezen gondolkodtam, de neki elmaradt a 6 hetes, ami 9 hetes korában jelentkezett. Nem hiszem hogy 2 hét elteltével megint ez lenne. Bár most nagyon sűrűn eszik kicsiket. De amikor tuti jól van lakva, akkor is gyömöszöl :-)

Nem zavarna, ha nem dugná az ujját a torkáig és nem öklendezne.

Ja meg van, hogy szopi közben kiköpi a cicit és megint a kezét rágja. Többször úgy kell kivennem a szájából, hogy visszatérjünk a cicire.

2011. máj. 19. 12:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ez teljesen természetes, mivel a szájával is felfedezni a kezét. Én örülnék neki, hogy ilyet tud, mert a gyerekorvosok szerint a babák többsége 3 hónapos koráig nem találja el a száját a kezével.
2011. máj. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Babám holnap lesz 14 hetes. Ő is kb. 2 hete ezt csinálja. Nem éhes, nem unatkozik, nyugodt és figyelmes baba. Én valószínűbbnek tartom, hogy a foga van a háttérben, nem pedig egyéb tényező.
2011. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!