Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Torokgyulladásra mindig...

Torokgyulladásra mindig antibiotikumot irnak fel?

Figyelt kérdés
kisfiam 10hónapos lesz,de már kb a 7-8 antibiotikumot szedett eddig összesen.Mindig torokgyulladása van ha beteg,és mindig antibiotikumot ir fel neki a doki....félek nehogy immunis legyen rá,persze nem mindig ugyanazt irja fel,de tényleg csak antibiotikummal lehet gyógyitani a torokgyulladást?
2011. máj. 19. 10:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a lányomnak egy kicsit piros a torka és tegnap fenistil cseppet írtak fel rá.
2011. máj. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi.Most neki is csak picit piros,de egyből antibiotikumot irt megint....már úgy unom....ha netán nagyobb baja lesz(ne legyen),akkor mit fog irni??Mert ezek meg már majd nem használnak neki...már gondolkoztam hogy másik orvoshoz fogom vinni.
2011. máj. 19. 10:45
 3/14 anonim ***** válasza:

hát érdekes az a doki...a miénk nem kapkod egyből gyógyszer után. ismerős babának is ilyen cseppet írt piros torokra.

egy ilyen betegség után szoktál adni neki valami probiotikumot? én ettől függetlenül a 9 hónaposomnak (igaz ő nagyon hasfájós és korababa is volt) szoktam venni Normaflort. ha a babád ennyi gyógyszert szed, érdemes ilyenkor a kis pociját kicsit "helyrevágni".

2011. máj. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen,most pont azt vettem neki.De eddig nem vettem.Hát nem tudom mit kéne csinálni...most hogy mondjam meg a dokinak hogy ne mindig antib.-ot irjon már minden "kis"bajára?Megmondja hogy ő a doki,ő tudja...vagy kitudja hogy reagálna rá...
2011. máj. 19. 10:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egy orvoshoz járunk? Mintha csak az én problémám írtad volna le! Az enyém 1 éves, és egyik antibiotikumból a másikba estünk egy-egy enyhe garatpírrel. Néhány hónapja legutóbb mivel lázas sem volt, nem akartam neki újra gyógyszert tömni. Mi kerestünk egy másik dokit, aki homeopátiás készítményeket javasolt. Azóta kutya bajunk!
2011. máj. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát érdeklődj a városotokban más orvos felől.

én sem ide helybe hordom a lányomat. az itteni gy.orvos egy kicsit megbízhatatlan, így választottam egy olyat aki először látta őt (mert éppen helyettesített). s bár ő sokkal messzebb rendel,de inkább oda viszem.


esetleg mikor váltod ki a gyógyszert, a gyógyszerésztől is kérhetsz tanácsot.

2011. máj. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszi nektek.Hát ez itt van 2percre,de inkább lenne messzebb csak normális lenne,ne mindenre antib.-ot irna fel..lehet váltunk orvost.De ez hogy működik?Én nem szeretnék vele konfliktust,és nem is szeretném közölni vele hogy váltok,mert megkérdezné miért....
2011. máj. 19. 11:04
 8/14 anonim ***** válasza:

én a védőnőtől kérdeztem meg hogy az a másik orvos milyen, ajánlja e? ajánlotta és eléggé elismert a városban. esetleg kérdezd meg a védőnőt tud e jó gyermekorvost, érdeklődj más anyukáktól.


én felhívtam a dokinénit, kérdeztem elvállalna e minket? elmentem hozzá a babával, kitöltöttük a papírt és kész. a régi orvossal még csak találkoznod sem kell mert ők átkérik a papírokat.

2011. máj. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én ezért nem viszem a dokihoz a gyerekem.

Folyik az orra, köhécsel, hárstea, spiropent(sajna ez kell:() szinupret és dupla cvitamin.

Lehet egy hétig taknyos, ellenben nem dől ki, és nem elesett, míg a 230féle antibiotikumtól vagy 800új tünete is kijön.

A másik doki akink van az minden betegségre cvitamint ad dupla dózisban... Szóval

2011. máj. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy szépen, szelíden, de határozottan megkérdezed tőle, hogy muszáj? Nincs más gyógymód? Mert már kicsit sok egy ilyen pici gyereknek.
2011. máj. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!