Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Háztartási kekszet akkor most...

Háztartási kekszet akkor most lehet vagy nem? 6 hónapos a babám, kezdeném megismertetni a gluténnel.

Figyelt kérdés
Valaki szerint a legjobb, valaki szerint nem szabad!!! Most akkor mi van? Anno nem voltak babakekszek és mégsem lett bajunk.
2011. máj. 19. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
A babakekszet azért vettem eleinte mert omlós, nem kell úgy rágni mint a háztartási kekszet, amúgy nekem nincs kifogásom ellene. mikor volt már foga a fiamnak, kapott háztartási kekszet is. Addig babakekszet, vagy inkább kölesgolyót, bulátát csócsált.
2011. máj. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt is eltérő véleményeket fogsz olvasni. Én 7-8 hónapos kora körül kezdtem, a védőnőnkkel beszéltem meg.
2011. máj. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én egyszer elolvastam a háztartási keksz csomagolásán, hogy mi az összetétele. Akkor úgy döntöttem, hogy egy ideig nem kap a babám HT kekszet.
2011. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
eleinte a drága babakekszet vettem neki a Fosfovit-ot. azt daráltam le és kevertem gyümibe. aztán 7,5 hónapos korától jött a háztartási keksz.
2011. máj. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem barhogy csinalod jo. ha 6 honaposan adsz az is jo ha csak kesobb az is. Ezen az oldalon 50% adott ennyi idosen es 50% nem mert adni csak kesobb. Egyik verzionak sem lett semmi baja, ugyhogy azt valaszd ami neked szimpatikus. En is igy csinaltam mert eligazodni mar nem lehet sajnos. :( Az ember ha csak olvas akkor siman bele lehet orulni. En 7 honaposan adtam a babamnak eloszor kekszet. Addig babarizzsel, 4 hos kortol adhato hipp zabkasaval, porra orrolt 4 hos kortol adhato baba muzlivel dusitottam a gyumiket. Aztan 7 honaposan adtam neki kekszet es 7 honapos kortol adhato szinten hipp-es babamuzlit ami mar nem volt annyira porra orolve.
2011. máj. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel a mi családunkban nincs gluténra érzékeny,így már 5 hónaposan beledaráltam a gyümikbe a kekszet. Amikor pedig már fogacskájuk lett,akkor felügyelet mellett elcsócsálták egyben.


Ha nincs a családban g.érzékeny,akkor nyugodtan adhatod a babának a kekszet!


(amúgy,régen már 3 hetes kórtól kaphattak cukros almalevet a babák- ezen most sokan szörnyülködnek)


Üdv:2gyermekes,23h.pocakos

2011. máj. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Háztartási keksz összetevői: búzaliszt, cukor, növényi olaj, glükóz szirup, térfogatnövelő szerek, só, aromák, lisztkezelőszer.Glutént, szulfitot tartalmaz.

[link]

Nem a glutén az ami miatt nem javasolják a háztartási kekszet, hanem a szulfit, mely intoleranciát okozhat (mint pl. a laktóz a tejben).

2011. máj. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már 5 hónaposan adtam a gyereknek,mikor reszelt almát kapott.Egyik héten csak "natúr" reszelt almát kapott,másik héten már keksz is ment bele.Semmi baja nem lett tőle.Sőt!6 hónaposan már a tápszerébe is kellett raknom.Mindig nyalattunk vele abból a kajából amit mi ettünk,de tényleg csak megízlelte.Aztán rájött,hogy az amit mi eszünk,ízletesebb mint az övé és egyszer csak nem ette a tápszerét.Nem tudtam elképzelni mi baja lehet,hogy nem eszi.Aztán anyósom mondta,hogy tegyek bele kekszet vagy búzadarát,hátha úgy enni fogja.Mivel keksz volt otthon,azt raktam bele.És ette a gyerek kétpofára a tápszert:)))Baja nincsen azóta sem!!!!!!!!!!!
2011. máj. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!