Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más kisbabája is "fagyosszent"...

Más kisbabája is "fagyosszent"? Akinek nagyobb már a gyerkőc, elmúlik nála ez a didergős időszak?

Figyelt kérdés

Kisfiam 10 hetes, de születése óta igényli, hogy be legyen takarva, bugyolálva. Most is be kellett takarnom egy vastagabb pléddel, pedig a tetőtérben van a szobája és már most is elég meleg a levegő benn. (Nyitott ablaknál is.)

Fürdésnél a 37 fokos vízben üvöltött, didergett, legalább 40 fok kell neki. Ha nem öltöztetem elég gyorsan, jön a "sírással a hideg ellen" akció. Utána csak akkor nyugszik meg, ha plédbe van bugyolálva.

Remekül eszik, már lassan 6 kg, szóval van rajta husi is és kis hurka is, nem olyan kis pálcikaember....

Egyébként minden másban kis mintababa, de ez a fázékonyság tanácstalanná tesz. Mindenhol azt olvasom, hogy ilyenkor elég egy rövid ujjú ez vagy az, de neki az kevés. Túlöltöztetni sem szeretném...


2011. máj. 20. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:

ha be van takarva, neki még az olyan mintha a méhben lenne. körös körül biztonság. azonkívül a hőleadásuk is másabb nekik :)

mikor a lányom inkubátorban volt, remegett keze lába, égnek állt. aztán kapott egy kis textilpelust, azzal betakarták őt és máris megnyugodott. nagyon sokáig ha vittem sétálni télen és becipzároztam a kis overállját vagy a hordozót, már a lakásban el is aludt.

amíg nem látod hogy izzad a baba nyugodtan takard be.

2011. máj. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
még annyit a lányom is rövid újjú bodyban, hosszú újjú pizsiben és persze gatyóban plusz zokniban alszik. és melegebb pléd van még midnig neki.
2011. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, nem írtam 9 hónapos múlt :)
2011. máj. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák!Teljesen normális babád van,egyszerűen fogadd el,hogy ő ilyen típus:)Nekem 2 gyermekem van.A lányom kisbabaként is olyan volt mint a tied.Ha én egy szál valamiben mászkáltam,neki tuti kellett egy kardigán.Mai napig is így van,pedig már 7 éves.Ha megyünk bevásárolni,vinnem kell neki valami fölsőt még a nyári 40 fokban is,mert ha hűtőpult közelébe érünk akkor ő meg akar fagyni...én szívem szerint beülnék a hűtőládába , ő meg vacogva bújik hozzám :)Fiam egész más típus,ő már babaként is sokkal melegebb vérű volt,és ez később sem változott.Remélem tudtam segíteni :)
2011. máj. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Jó tudni, hogy azért nem egyedi eset a kisfiam. :)

Akkor figyelem folyamatosan, és igazodom továbbra is hozzá. :)

2011. máj. 20. 10:33
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok.40fokban 9is viszem magammal a farmer kabátom.Párom meg rövid gatya,poló. Multkotór ugyanaz volt a bajunk(hányás-hasmenés)engem rázott a hideg,ő megfőtt...Én a 3! takaró alatt fáztam....25évesek vagyunk.
2011. máj. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!