Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hónapos babának mivel lehet...

3hónapos babának mivel lehet a figyelmét lekötni? Eszik, büfi, pelenkázó, azon játék, utána pihenő székbe vagy játszószőnyeg, utána ölbe mert elég volt neki, de aludni nem akar, és ölbe sem bírja sokáig?

Figyelt kérdés
2011. máj. 20. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Én amikor már végigjártuk a pelenkázót és a játszószőnyeget, akkor beteszem a hintába. Ott elnézelődik akár fél órát is. Addig én mosogatok, főzök, elindítom a mosást, mikor mit. Aztán ha azt is megunja, akkor hagyom a hintában, de odaülök mellé, és énekelek neki, vagy van egy sípolós figurája, azzal szórakoztatom. Aztán utána általában el is álmosodik, akkor leteszem. Ha mégsem, akkor átviszem a másik szobába, leteszem az ágyra, hogy nézelődjön. Vagy felveszem, és kimegyünk megnézni a postát. Többet nem nagyon lehet még vele, ezeket is muszáj váltogatni, mert megunja. Ma pl. szinte semmi nem jó neki. Szerintem a meleg miatt.
2011. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3 hónaposan még nem tudd egy baba sokáig elleni egyedül akkor még az anyukájára van szüksége


amugy nekem a pelenkázó feletti függönnyel van jól el akár 20-30 percig is meg a lufikkal amit fúj a szél meg a ágytakaró mintájával játszik

a pihiszékre lógatott színes kis dolgokkal

2011. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Váltakozva tedd hasra-hátra, tornáztasd, masszírozd, hallgass vele zenét, énekelj neki, olvass mesét, mutogass képeket (akár mesefigurás ajándékzacskókat, csomagolópapírokat), mutasd meg neki, hogy lehet megfogni az egyes játékokat, beszélj hozzá állandóan, a játszószőnyegen cserélgesd a játékokat, 1-1 "ága" közé is függessz valamit madzagon, vagy egyszerűen cseréljetek pelust, mászkálj vele a lakásban, mutogasd meg a helyiségeket (a lámpákat imádják az enyémek), nézzetek együtt a tükörbe... ennyi jutott eszembe
2011. máj. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi,milyen hintátok van?Nekünk olyan amibe feküdni kell,azt még nem szereti.
2011. máj. 20. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:

3 hónaposan még nem tudd egy baba sokáig elleni egyedül akkor még az anyukájára van szüksége


amugy nekem a pelenkázó feletti függönnyel van jól el akár 20-30 percig is meg a lufikkal amit fúj a szél meg a ágytakaró mintájával játszik

a pihiszékre lógatott színes kis dolgokkal apró plüssök stb....

és csak akkor van el jól ha lát engem ha nem akkor 2-3 perc és visít értem :-)

2011. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2011. máj. 20. 10:53
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]


Nekünk ilyen hintánk van, a Vaterán vettem. Nem fekszik benne, hanem kicsit lejjebb lehet dönteni, mint mondjuk a hordozót. Nagyon szereti, mert így nem fekszik, és baromi jól el tud nézelődni belőle. A terasz ajtó előtt van, így ha megunja, csak megfordítom, és máris a függönyt tudja csodálni. :)

Egyébként most vettem a teraszra egy Adamo hintához hasonlót. Így ha mondjuk teregetek, akkor is ki tudom vinni, és ott is elnézelődik.

2011. máj. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekünk egy régi autóba is beköthető ülés

íves az alja így ha mozog hintázik kicsit a fogójára kötöttem fel a színes izéket

szerencsére olyan modell amiben majdnem fekszik a baba


bocsi kétszer ment el az előző

2011. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

10:50-est tökéletesen leírt mindent!


Nálunk van pihenőszék, elektromos hinta (nem szereti) és adamo hinta, na meg a kiságy a körforgóval. Ezeket váltogatva használjuk, a pihenőszékbe jól elvan meg a kiságyában is, az adamoban pedig ha nyűgös, könnyen megnyugszik. Ha megunja én is odaülök mellé, mutogatok neki különböző anyagú és színű tárgyakat, kendőket, megfogatom vele, mesélek neki, énekelek,mondókázok, körbejárjuk a lakást, vagy csak úgy puszilgatom, "csiklandozom" játékból, azt élvezi nagyon, aztán hasra rakom, teszek elé színes játékokat, azokat próbálja "elérni" stb. stb.

Meg van egy babája amit imád, azt sokáig képes elütögetni meg elbögyörgetni, de ő is inkább az én társaságomat igényli bár már elég jól elvan egyedül is.

2011. máj. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!