Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kis súlyú 1 évesen a...

Ha kis súlyú 1 évesen a babátok vinnetek kellett valamilyen vizsgálatra?

Figyelt kérdés

Semmi gond nincs vele csak annyi,hogy nem akar enni mindenből csak 5-6 kanállal eszik aztán fújja ki!Laborba megyünk majd, máshová vittétek?El voltatok ti is keseredve?

Most 8 kg.


2011. máj. 20. 11:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 éves státusz előtt két héttel volt 7940 gramm. 2600 grammal született.

Azt mondta a védőnő, hogy "ez még belefér"! Most 15 hónapos, és egy hete volt 8770 gramm, tehát 3 hónap alatt majdnem egy kilót hízott. Meg is dicsérték, hogy szépen elkezdte összeszedni magát!


Lényeg, nekünk nem kellett sehova mennünk a kis súlya miatt. mondjuk az én fiam evett is rendesen! Soha nem volt baj az étvágyával. Csak éppen hamarabb született egy hónappal, és kicsit lassabban hízik, mint az átlag.

De teljesen kiegyensúlyozott, vidám kisgyerek.


TE babád mennyivel született?

2011. máj. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
ha "csak" nem eszik,egy ált. vérkép jol jöhet,max kicsit vashiányos lehet,de amugy béres cseppet is adhatsz neki(ugy is a doki ezt javasolná) és meglátod mennyivel jobb lesz az étvágya!és még a betegségeket se fogja hamar elkapni.
2011. máj. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:

1 évesen a lányom anno 8200g volt

mivel rendkívül hamar elkezdett mozogni mindig csak a minimumot hízta meg mert egyszerűen lemozogta (9,5 hónaposan kezdett el járni)

egyszer kérdeztem meg a dokit h nem e kellene egy kivizsgálás azt mondta nem kell de ha megnyugtató a számomra akkor vigyem el gasztroenterológushoz

elmentem kikérdezett és megnézte a gyereket és azt mondta nyugi semmi baja nincs, a táplálkozása jó (50%-ban anyatejet kapott még) a mozgása jó és h ilyen alkatot örökölt ezen meg nem tudok változtatni úgysem


most 9 éves 3ikos csupa izom, mozgás a gyerek, 28kg és 129cm

a legkisebb az osztályban de tornaórán kenderbe veri a fiúkat bármiben :DD


szóval nem kell kitenni a gyereket felesleges vizsgálatoknak

2011. máj. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Én sem nagyon akarom vinni vérvételen kívűl sehová.Amúgy bámulatosan tudja kifújni az összes kaját még 5-6 óra elteltével sem éhes.4500 gr-mal született.9 hónapos kora óta jár stabilan 10 hónapos kora óta de komolyan mondom(írom) egész nap meg sem áll.Még azt is lemozogja amit nem eszik meg:):)
2011. máj. 20. 11:53
 5/32 anonim ***** válasza:

akkor semmi baj nincs

max annyi h örökmozgó a kicsike :-)))

2011. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
Semmi, de semmi baj nincs!Én is pont egy évesen voltam 8 kg, és 2850 g-mal születtem.(most is alacsony, és vékony vagyok, 51 kg, egy kihordott terhesség után, amiben 18 kilót szedtem fel) A kislányom 2490 g-mal született, időre.Holnap lesz 8 hónapos, és 6030 g.3 és fél hónaposan duplázott, azután olyan szinten lelassult a hízása, hogy 5 hónap kellett ahhoz, hogy egy kilót hízzon.Én elvittem gastroenterológushoz, mert így voltam nyugodt. ( totál kikészültem attól, hogy miért nem hízik rendesen a gyerkőc, amikor nem győzöm etetni, még fogytam is az idegtől) Elküldött vérvételre, vittem székletmintát.Nem talált semmit! Nem vashiányos, de a biztonság kedvéért egy hónapig szedi a vasat.Nincs felszívódási zavara.Egyedül a tejérzékenységet nem zárta még ki a doki.Az összes bajunkat az okozta, hogy kevés volt a tejem, és mivel ez volt a fő tápláléka, szegény "éhezett" mellette.Most kapott Milupa Peptit, eszi a húsos, krumplis főzelékeket, és az elmúlt 2 hétben a maximumot hízta meg, amit ennyi idősen csak lehet.Remélem ez így is marad,de nem vagyok benne biztos, hogy ő egy évesen eléri a 8 kilót.Mi is hasonló cipőben járunk, de én már nem idegelem magam rajta.Hosszra sokat nőtt, ő inkább nyúlik.Nagyon vidám, örökmozgó baba, és még beteg sem volt.Szerintem semmi gond nincs a piciddel!
2011. máj. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
60%

Hát én bizony vittem, mégpedig pont azért, amit te is leírtál, hogy nem éhes a gyerek. Engem is nyugtatgatott a védőnő, a gyerekorvos, de éreztem, hogy nem stimmel valami. Gasztroenterológushoz folyamodtunk, ahol kiderült, hogy a gyereknek felszívódási zavara van, 10x-es a kreatin szintje 40x-es helyett, és allergiás a szójára. Az éretlen bélrendszer veleszületett, lassan javult is volna magától, de az allergia visszarontotta. Semmi más tünete nem volt, mint a lassú súlygyarapodás, és az étvágytalanság.

Most 2 hónapja kapja az emésztőenzimeket, és 80 dkg-ot hízott. Szerencsére 1-2 év alatt túl lesz mindkét problémán. De a doki szerint komoly elmaradást is okozhatott volna, ha nem kezdjük kezelni és diétáztatni.

Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy nálatok is baj van, de a lehetőséget nem szabad elvetni, érdemes szakemberhez fordulni.

2011. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Hát ha ilyen nagy súllyal született, akkor tényleg én is utána járnék.

Az én fiam is 2950 grammal született, 1 évesen pont 8 kg volt, 18 hónaposan 9,5 kg. Ő is örökmozgó, hamar kezdett minden mozgást, de azért eszik is rendesen.

De a te babád nagy súllyal született, lehet, tényleg semmi baja, de azért inkább több orvos erősítse ezt meg.

2011. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Születési súlyához szerintem kicsit többet kellett volna híznia. Így azt mondom nem árt az a labor, és esetleg egy gasztroenterológus!

1 éves korára még meg sem duplázta a születési súlyát! Ezt általában fél éves, max 7-8 hónapos korukra produkálják a babák!

Mivel mozgékony, vidám gyerkőc, biztos nincs komoly baj, de jobb ha ezt orvos is igazolja. És legalább Te is megnyugszol, ha nincs semmi baj!

2011. máj. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Látja orvos minden hónapban egyszer,ő méri a súlyát.Köv. hónapban labor aztán majd meglátjuk.Ameddig csak szopizott 50-et 60-at szopott pedig rengeteg tejem volt.Születése óta keveset eszik mindenből,még a kórházban pár naposan is jóval kevesebbet szopizott mint a többiek.
2011. máj. 20. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!