Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig vesznek be mindent a...

Meddig vesznek be mindent a szájukba?

Figyelt kérdés

Kislányom már 11 hós lesz,de még mindig mindent a szájába vesz. Ezért nem merek vele homokozóba menni, fűbe se nagyon hagyom mászni, mert egy pillanat törtrésze alatt bekap mindent, ami a keze ügyébe kerül. (Régen a cumi megoldás volt erre, de most már kiköpi, ha van jobb.)


Meddig fog ez vajon tartani? (Amúgy 8 foga van, ha ez esetleg közrejátszik.)


2011. máj. 20. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia, Szerintem ez nagyon változó! Kislányom kb 11 hónapos korára teljesen megértette hogy nem szabad mindent a szájába venni csak ha anya megengedi. Azóta sincs ezzel gond, van sok apró játéka (21 hónapos)

De pl az unokatestvérére még másfél évesen is nagyon oda kellett figyelni

2011. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát.....


a lányom 9 éves de még mindig szereti szája venni a dolgokat :-)))


szerintem készülj arra h sokáig

2011. máj. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindkét fiam kb 1,5 éves koráig vett mindent a szájába.

Akkor elkezdtek aktívan játszani, homok, kosz, minden volt a kezükön, így lassan leszoktak róla.

A nagyobbik fiamnak volt egy időszak, mikor mondtuk már, hogy ne vegye a szájába ezt-azt, akkor mindent egy pillanatra az arcához érintett. Gondolom ezzel helyettesítette. De erről is hamar leszokott, azóta nincs gond.

2011. máj. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem 21 hósom van de még mindig mindent!! Pff nagyon oda kell rá figyelnem!!Tudja h nem szabad de azért is! Amúgy tesómék nagyobbik fia 4 éves és ő meg nem rég kezdte el h bevesz dolgokat a szájába...
2011. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
sztem ez nagyon változó. a kislányom 11 hós korától kezdve nem vett semmit a szájába, hacsak nem étkezési céllal. :) de a barátnőm kisfia lassan 21 hónapos, és mindent megkóstol......
2011. máj. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom 2 éves lesz és még mindig nem szokott le róla. Néha úgy érzem hogy már csak azért vesz be tárgyakat, mert látja hogy ez engem idegesít. Szinte mindig talál valamit amit a szájába vehet, eddig szerencsére még semmit nem nyelt le.
2011. máj. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!