Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nem vesznek a szájukb...

Mikortól nem vesznek a szájukba mindent a gyerekek?

Figyelt kérdés
Pl. homokozóba mennyi idős kortól szoktak játszani?
2010. ápr. 12. 08:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Én fiam 1 éves még mindent a szájába vesz,és szerintem fog még egy darabig biztos rágcsálni mindent..

Homokozóba már játszik..a maga módján.(csapkod a lapáttal,vödröt üti,homokot szórja)

2010. ápr. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az enyém lassan másfél éves lesz, de ő is még mindent megkóstol. valamit bevesz a szájába és csak szopogatja. szerintem óvodás korig tuti ezt csinálják, mert mikor én ovodás voltam, még emlékszem, hogy volt aki megette a homokot. :)
2010. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ilyen kérdést már én is feltettem.

Állítólag a legtöbb baba addig kóstolgat mindent, amíg a fogzás tart náluk.

A lányom lassan 1,5 éves lesz, ő mintha már egyre kevesebbszer dugdosna a szájába dolgokat, kivéve, ha valami új, érdekes dologra bukkan. De gyorsan le is kopogom:-)

2010. ápr. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is arra gondoltam, hogy 1 éves kora körül már vinném a homokozóba, de félek még akkor is meg fogja enni a homokot.... Most 9,5 hónapos. Majd meglátjuk:-)
2010. ápr. 12. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:
az én fiam a héten lesz 10 hónapos. már volt homokozóban. lapátot homokozójátékokat pakolgatta szórta a homokot. ott voltam vele,és figyeltem,de még ígyis óhatatlanul nyomott a szájába is.gyors figyelem elterelés "sterilizálás" és mehet a móka. nem kell annyira véresen komolyan venni a dolgokat, a mai gyerekeket lényegében a szél sem érhetné. mi is túléltük a gyerekkort és kitudja mik "jártak" a szánkba...
2010. ápr. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia, ez szerintem gyerekfüggő. azén kislányom 10 hós korától nem vett semmit a szájába. előtte mindig mondtam neki, hogy nem finom, ne edd meg, és leszokott róla. akármileyn apró dologgal magára lehet hagyni (persze azért fél szemmel figyelem), mert nem vesz semmit a szájába.

de a barátnőm kisfia, aki 1 hónappal idősebb nála (most 16 hós az enyém), ő még mindig mindient, nagyon kell rá fogyelnie az anyjának, pedig ugyanúgy mondja neki, hogy ne vedd a szádba satöbbi .

2010. ápr. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Akkor utolsó válaszoló nagyon szerencsés vagy szerintem!

Nem vagyok az a nagyon féltő anyuka, hogy semmit nem szabad a szájába venni, de most még nem foglalkoztatja más, csak a rágás. Tehát neki a játék = szájba rakás:-))De szerintem 1 évesen már én is ki fogom Őt vinni, aztán had szórja a homokot:-))

2010. ápr. 12. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!