Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 és fél hónapos babám újabban...

Láng Évi kérdése:

7 és fél hónapos babám újabban ordít (sokat! ) minden elalvásnál. Szerintetek miért?

Figyelt kérdés

A fiam, ha leteszem a délelőtti alváshoz, nagyon komoly ordításba kezd. Eddig önállóan aludt el este is, már két és fél hónapos korától, de kb egy hete már az esti alvásnál is bömbizik. Lehet az oka, hogy a fogzás miatt többet tutjgattam, és most hozzászokott, hogy ott vagyok? Ha fölveszem, abbahagyja a bőgést. Ahogy leteszem, megint sír.

Most újra végig kell csinálni az "aludni tanítós" procedúrát?


2011. máj. 20. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet hogy megszokta a közelséged...

Próbáld meg nem felvenni ha sír csak megfogni a kezét, arcát, hátát, hasát nem tudom hogy alszik hogy érezze hogy ott vagy volt egy idő mikor az én lányom is azt csinálta amit leírtál nekünk bevált ha ott ültem mellette és fogtam valahol. Csak addig volt rá szükség még el nem aludt, mikor ez se volt jó akkor jött az a módszer hogy kicsit ütögettem a popóját, vagy ráztam mert így olyan volt neki mintha ringattam volna ezt csak addig csináltam még meg nem nyugodott nem vártam meg hogy elaludjon. Azóta szerencsére már nincs ilyen gondunk, leteszem kicsit motyog, pakolászik, majd magához öleli a rágókáját és alszik. Ja igen valami alvókát is beiktathatnál neki ez is segíthet. Nem érzi magát olyan egyedül talán.

2011. máj. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat Molly!

Sajnos ha nem veszem ki a kiságyból, nem nyugszik meg. Órákat is ülhetnék mellette úgy, hogy simizem, nyugtatgatom, nem elég neki ennyi. Vagy legalábbis csak nagyon ritkán. Olvastam, hogy fogzáskor felborul az addig jól bevált rendszer, de nem gondoltam, hogy ennyire, és hogy ilyen nehéz lesz visszaállítani valami elfogadható időbeosztást. Ha benn vagyok vele, akkor is nagyon nehezen alszik el. Mikor megszületett is kínlódás volt az altatás, mert ha a cicin elaludt, akkor utána rendszerint felkelt 20 perc múlva. És kezdődött előröl. Volt, hogy 3 órán keresztül altatgattam. Védőnőm tanácsára nem cicin altattam el, hanem utána büfi és be a kiságyba. Először sokat sírt, de kb 4-5 nap alatt megszokta. Két percenként mentem be hozzá, hogy tudja, hogy ott vagyok. Egy hét múlva már egy hang nélkül, nyugodtan aludt el. Amíg ő a kiságyban, addig én kinn a nappaliban bömbiztem, de így utólag nagyon kellett ez, hiszen az estém felszabadult. Most azonban ez a módszer sem segít. Van alvókája, de olyakor azt szorongatva ordít. Szóval nem is tudom... talán csak átmeneti időszak ez, amit valahogy át kell vészelni...Párom nagyon könyörtelen ilyen szempontból, szerinte most "rontom" el a gyereket, mert felkapatom. De az én madárlelkemmel nem bírom hallgatni, ahogy sír...

2011. máj. 20. 13:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Hááát én ugyanebben a cipőben járok mint Te! :) Éppen tegnap "panaszkodtam" unokatesómnak, hogy a mi nagyon jó napirendünk 3 napja felborult. És az én lányom is 7 hós múlt 13.-án. Ráadásul neki is most jön ki az első foga, igaz ma reggelre egy picit megrepedt az ínye. Ezt már jó jelnek veszem. A megoldást még előre én se látom, de én is félek hogy most fogom őt elrontani :( Eddig 7 - fél 8 fele ébredt és mostanában már korábban, fél 6-6 kor is kukorékol. A déli alvásnál volt tegnap is nagy gond. Eddig 12-kor általában aludt 2-3 órát is. Tegnap tiszta ideg voltam mert fél 3-kor aludt el 1 órára. Persze 2 óra üvöltés után. Nálunk sem jön most be az a módszer amit kicsinek alkalmaztam. De anyukám azt mondta van ilyen időszak is. Nem csak akkor az enyém a babám mikor olyan jó kislány. Így is az enyém :))

De azért a napokban ki fogok okoskodni valamit, mert ez így nem mehet tovább. Ennyi... Napirendet kell változtatni :((

2011. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anniebianca ***** válasza:

Ismerős a helyzet! Nálunk is a fogzás indította el a dolgokat,na meg a mozgásfejlődés. A fogzással egyidőben tanult meg mászni,állni, magától leülni, és ha leteszem a kiságyba,akármilyen fáradt is,álladóan jár a lába.

Legtöbbször úgy altatom el,hogy a kezembe veszem,karosszékbe ülök vele,és ringatom,hogy lenyugodjon,és érezze a közelségem,hiszen szerintem a szeparációs szorongás is közrejátszik ebben.Amikor már ellazult,beteszem a kiságyba,és vagy felsír még,vagy bealszik.Ha felsír,még ringatom.

Mostanában a délelőtti fél óráját a babakocsiban alussza meg, nézelődés közben bealszik.

Én a szep.szorongás miatt nem erőltetném ezt a sírni hagyós dogot,végülis azért vagyunk itthon hogy nekik a legjobb legyen,és később visszaáll a rend,majd meglátod.Mi minden mozgásfejlődési ponton megéljük ezt a ringatósdit,egyébként magától alszik el.

2011. máj. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos annyi minden állhat a dolog mögött, hogy nem is tudom, mit próbáljak először. A szep. szorongás miatt pátyolgatni kell. Ez tény. Azonban félek, hogy ha még jobban rákapatom, hogy én ott vagyok, ha kell ha nem, akkor még nagyobb bajt csinálok. A ringatós módszer biztosan jó, ha nálatok bevált. Én azonban ezt megpróbáltam nem megismertetni a babával, mert egy barátném még 9 hónaposan is két órát ringatja a gyerkőcét, mire az elalszik, és ha vízszintesbe kerül a buksija, akkor azonnal ordít tovább. Szóval ezt el szerettem volna kerülni. Ha a fogzási fájdalom miatt van ez a cécó, azon segít egy kis Nurofen, de nem mindig válik be. Minden nap pedig azt sem szabad adni a gyereknek. De az legalább megnyugtat valamelyest, hogy ez -úgy néz ki- a hetedik hónap sajátossága, nem kirívó eset a miénk.

Mindenesetre köszönöm a tippeket, megpróbálkozok először egy napirend-változtatással, aztán meglátjuk, mi lesz.

2011. máj. 20. 15:45
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem, hogy mi már a 4. foggal kínlódunk...ha belegondolok, hogy mennyi lesz még!!!! Hjaaaaaj.... :)
2011. máj. 20. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!