Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! A kisfiam 20 hónapos...

Anyukák! A kisfiam 20 hónapos a déli elalvásnál és az estinél is nagy hiszti árán alszik el, hogyan tudom ezt kiküszöbölni?

Figyelt kérdés
Ha elalszik akkor viszont délben 2-3 órát is alszik este kb.9-5 ig alszik elég rossz alvó születésétől fogva, ez a hiszti 1 hete kezdődőtt, ilyenkor nagy sírás árán de elalszik, de engem is megvisel a sírása, afogára is adok csillapított vizet sem kér csak nem akar aludni.
2011. júl. 30. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Hááát, nagyon nem tudok segíteni, mert én is ebben a cipőben járok. A kislányom 2 éves múlt. Délután még csak-csak, de este nagyon nehezen alszik el. Kínlódik két órát biztos. Semmi taktika nem vált be, akkor is nehezen alszik el, ha láthatóan fáradt.

Már arra fogom az egészet, hogy "örökölte"...ugyanis én is nagyon nehezen alszok el, és mindig is ilyen voltam.

2011. júl. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is nagy nehézen aludt el a fiam. Most rituálisan ugyanúgy megy minden lefekvés előtt. Közlöm vele, hogy aludni kell, lefekszik ,betakarom, puszi, szép álmokat, kislámpa fel, villany le, ajtó becsuk, otthagy. Két nap hiszti után elaludt magától (5 percenként benéztem hozzá, újra betakartam). Ma már, ha mondom, hogy alvás: vonul az ágyára, mutatja, hogy kell a takaró, kislámpa. Meg persze az alvós maci. Nagyon rossz hallgatni, ahogy sír, de hosszabb távon ez a jobb mindegyikőnknek.
2011. júl. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a helyzet.20 hónapos az én fiam is,és este állandóan megy az ugrálás,rihi-röhi,de mikor mondom,hogy alvás,akkor mászik fel a kiságyra,lóg rajta,pedig már látom,hogy fáradt.viszont lehet,hogy kipróbálom,amit a 2. válaszoló írt,
2011. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy "fenyegettem" más kisebb korában. Pl. ha felállt, akkor azt mondtam neki, hogy ha nem fekszel le, akkor kimegyek. 1,2,3 ha nem feküdt le, kimentem. Hagytam sírni picit, aztán visszamentem. Ha újra kezdte, akkor újra mondtam, és kimentem (itt fontos, hogy ki is menjek, ne csak üres szavak legyenek). Már bőven leszokott a felállásról. Mostanában néha dobálja magát, ilyenkor szólok, hogy anyának fogy a türelme, aludj szépen, vagy kimegyek. És abbahagyja, sőt, a szemét is jól összeszorítja, mint aki már alszik is.

Így maximum 20 perc az altatás, de átlagba 10. Ha úgy látom, hogy nincs rám szüksége, akkor kijövök és szépen elalszik magától (sajna ilyen még csak délután fordult elő, este sosem).

2011. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 18 hós a kisfiam és mostanában kezd ilyen lenni az altatása este. Mellettem alszik el és át akar rajtam mászni, ha nem engedem sír. Először engedtem, de így még 1 órág fent volt, de borzasztó álmos volt már. Én sem tudom ezt hova tenni, először a fáradtságra gondoltam, vagy az időjárásra. Nálunk kb. 3 hete kezdődött, hogy éjjel fel-felsír, nem alszik úgy vissza, mint előtte.

Jó szöveg az a kimegyek, ha nem maradsz fekve, csak én nem az ágyában altatom, de valami hasonlót ki kellene találni! :D

2011. júl. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt próbáltam hogy kimegyek és volt hogy 1 teljes órár üvöltött, elaludt és ha megébredt akkor ott folytatta ahol abba hagyta, de ezt gyakoroljuk mi is.
2011. aug. 1. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!