Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a verekedés...

Hogy szoktassam le a verekedésről 21 hósomat?

Figyelt kérdés
Kislányom eléggé elkezdett verekedni ütögetni!Még mondja is hozzá hogy ütögetem ezt vagy azt..Meg ütögetem anyát :(!Heti 1*járunk beszoktató bölcsibe.De nem ott látja/tanulja!Ma is minden kisgyereknél szinte bepróbálkozott h ütögetem pL. Lacikát!Olyan kellemetlen!A barátnőm kisfia eddig mindig szorongatta olykor ütögette a kis csajomat!De most eljött az idő hogy az én kislányom ütögeti a kisfiút!Sőt egyik nap meg is harapta amit eddig sosem csinált! Azt vettem észre h a barátnőmnek ez most rosszul esik h az ő fiát bántja az én kislányom! Nem mondja de látom rajta!Lassan a játszóra is égő elmenni mert az én lányom mindig produkál valamit és leéget.Azt mondjuk mindenhol:(állandóan csinálja a műsort!Pedig elég kicsi még ehhez,vagy nem?Beszélni már tud mindent!Tök okos de mégis hiába magyarázom el neki hogy nem szabad stb...meg is ígéri hogy nem bánt és nem ütöget senkit!De mégis:((Nem rég óta van ez!Tanácsok??
2011. máj. 20. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Le fog róla szokni.
2011. máj. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

hát magától biztos nem fog leszokni róla...

Megértem az aggodalmad, nekem egy elelen 19 hós fiam van, aki igen temperamentumos, és az elmúlt hónapokban az ütögetés volt a műsorszám, és a mások arcába mászás (nem durván, de mindenhogy kellemetlen az ilyen). A véleményem, h ez egy ilyen kor, mindent kipróbálnak, egyre inkább azt amit nem szabad (első dackorszak), próbálgatják a szárnyaikat, és érlelik kis akaratukat. Ez így persze rendben is van, csak elég nehéz emiatt nevelni, mert azt ugye kell. Legyél vele türelmes, de nem mondj el mindent százszor (nálunk ez vált be), kétszer max háromszor elismétlen hozzátéve a nemleges válasz következményére való utalást (pl beteszem a babakocsiba ha csúnyán viselkedik és megyünk haza) és ha nem teszi meg, beváltom amit mondtam. Sétálás közben egyszer sem kellett a szankciót alkalmaznom, játszótéren egyszer, nagyiéknál szintén egyszer, és gondolhatod hogy nem ennyiszer volt gond, de ez hatott.

2011. máj. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jajj az én lányom is temperamentumos nagyon is :(! Nála sztem már nem elevenség van ez már több!Ő rossz sajna! Sztem hiperaktív lesz :((!Ő nem akar a baba kocsiban meglenni.Kiköti magát és kiszáll meg ilyenek...semmi nem hat neki a szép szó se az erélyesség sem...el vagyok kenődve ettől eléggé!!
2011. máj. 20. 13:13
 4/6 anonim ***** válasza:
a hiperaktivitás egy elég komplex jelenség, és nem uaz mint az elevenség. Ha tényleg erre gyenekszol, vidd el szakemberhez, a védőnő v háziorvos biztos tud ebben segíteni, mert minél előbb felfedezik annál jobb. Amúgy be kell valljam, nekem volt h eljárt a kezem is, kb kétszer rácsaptam a fenekére h éppen csattanjon, de még ne fájjon, persze nem meglepetésből ,hanem ezt is előre mondtam neki (pelenkázáskor rugdosott, rászóltam kétszer, és hozzátettem ha még egyszer megrúg a fenekére csapok, megtette, és nagyon mérges tekintettel rácsappintottam a popsijára, nem hiszem h fájt neki, inkább csak megijedt és meglepődött, azóta elég kilátásba helyeznem...)
2011. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia!Mondtam a dokinőnek azt mondta max ovisan derül ki hiper-e?De szerinte csak eleven!Ma mondjuk totál elvoltunk olyan ari volt vannak napjai h nagyon cuki és egész nap elvan:)!Kár h nem mindig ilyen!Ja amúgy persze én is ráütök a kezére ha olyan van persze nem hatja meg:)!Aki azt mondja nem üt a kezére az hazudik.Na meg nem kékre veri az ember csak h tudja nem szabad!!
2011. máj. 22. 12:21
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk most kezdi a fiam az ütögetést.17 hós és ha valami nem úgy sikerül ahogy szeretné,akkor ütöget,dobál mindent ami a keze ügyébe kerül.Ha éppen mellette vagyok,kapok én is.Aztán ilyenkor ránézek,kérdezem tőle,hogy normális vagy???Meg mondom neki,hogy nem szabad ütögetni anyát mert fáj neki.Ha ez sem használ,kicsit rácsapok a kezére és mondom neki,hogy NEM SZABAD!!!!Általában beválik.

Másik dolog amit szeret,felvesszük az ágyra magunkhoz és akkor csak úgy elkezdi pofozni az apját,hiába mondja neki a férjem,hogy nem szabad......csinálja tovább.Ilyenkor elkapja a kezét,odateszi az arcához és mondja,hogy simizni szabad,nem pofozkodni.Egy ideig működik de megint jön a pofozkodás.Aztán már az apja is kicsit a kezére csap,persze ez nem tetszik neki,sírva is szokott fakadni.Aztán már ketten is mondjuk,hogy nem szabad mert fáj apának.Többnyire ilyenkor abba hagyja.Nem tudom én sem,hogy miért csinálják ezeket a dolgokat.

De kezdem gyanítani,hogy a keresztlányomtól tanulja.Ő szokta néha fejbe csapni a gyerekem,meg néha megszorítja a lábát,kezét,amit ér.Ő amúgy is elég vadóc egy leányzó.Hiába mondogatjuk neki az anyjáékkal,hogy ne bántsa az unoka öcsit,falra hányt borsó........

2011. máj. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!