Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktassam le 2 éves...

Hogyan szoktassam le 2 éves kisfiamat a verekedésről?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlennek érzem már, akárhányszor kint vagyunk sétálni, és jön egy másik, idegen vagy ismerős kisgyerek felénk, az enyém már emeli is a kezét ok nélkül és odacsap, még mielőtt én megakadályozhatnám.

Nem tudom, hogy mi lenne a leghatásosabb módszer a leszoktatásra. Én is üssek? Azt tudom, hogy ez nem vezet semmire. Elmagyarázom neki mindig, hogy nem szabad, ha itthon történik ilyen, akkor bezavarom a szobába büntetésbe, de a következő alkalommal ugyanúgy csinálja.


2010. nov. 17. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia bocsi az offért,de most én is kíváncsi vagyok csak az én fiam még csak 19 hónapos!Viszont iszonyat erő van benne!
2010. nov. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Addig fogod le a kezet, addig allitod be a sarokba, vagy felr (az utcan), amig le nem szokik rola. Ha megutod azzal csak megerosited, hogy az agresszio megoldas (neha nekem is tok nehez visszafogni magam, de muszaj).

Meg azt olvastam valahol, hogy miutan leszidod es felretolod, a masik gyereket (az aldozatod) kell egy kicsit babusgatni, mert ez azt tudatositja a verekedoben, hogy mig az o magatartasaval kikerul a figyelem kozeppontjabol, a masik aki nem ut, szeretetet kap.

2010. nov. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha játszón vagytok, vagy nem valami kötelező úton valahova, azonnal forduljatok vissza. Kérjetek bocsánatot a másiktól, menj oda a másikhoz kicsit vigasztalni, és szigorú hangon mondd meg a tiednek, hogy nem szabad, és ezzel visszafordultok haza. Nem egyszer kell kipróbálni, hanem többször, hogy megszokja, hű mostmár sose megyünk játszóra, mert mindig ütök ?
2010. nov. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szerintem azzal hogy beküldöd a szobájába nem mész semmire.ojan büntetést adj neki amiből tanul. ha megüt, akkor keresd meg a legegyszinübb legunalmasabb sarokrész a házatokba, szorj oda valami kicsit és keményet pl. kavicsot, és egy képet rakj a falra, amin ő megüt valakit, és közben térdepeljen rá a kavicsokra. közben üldögélj mellete és olvass, neszolj hozzá, ezt csináld 20-30 percig, és rájön hogy amit tesz az ugyanúgy fájhat neki.
2013. jún. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!