Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért akad ki mindenki? Miért...

Miért akad ki mindenki? Miért baj ha tejet adok a picinek 1 éves kor előtt. Én is azon nőttem fel és gondolom még sok más itt közülem és láss csodát itt vagyok!!!

Figyelt kérdés

Mézet a készített kaja édesítésére használom és ezért is le lettem hurogva:(( Miért is??? Ismételten kaptam én is 1 éves kor előtt és ismét lássatok csodát, itt vagyok!!!

Annyira XXI. század szerint akarjátok táplálkoztatni a picurt, de miért is jó az????

Nem vagyok beteges, orvos nem lát sosem, nem vagyok megfázva (mig a párom évente 4szer ágynak döl én egyszersem). Kórházba most feküdtem életemben elsőnek mikor szültem és tejen, mézen és 6 hetes korom óta kaptam pépes ételeket.

Na most ezzel gondolom egy jó nagy vitát fogok elindítani, de nem érdekel. Egészséges a picim, imádja amit fözök neki. Sosem lázasodott be, sosem fáj a hasa és a világ legjobb alvója.


2009. márc. 14. 06:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mindenki úgy neveli a babáját, ahogy jónak látja. Én is tejből készült lisztlevesen nőttem fel, és pürét is kaptam már 6 hetesen, és én sem vagyok beteges. De azt azért hozzátenném, hogy mi friss tehéntejet kaptunk, és nem ezeket a mai tejitalokat, ilyent én sem adnék a babámnak. Ő most három és fél hónapos, és mivel tápszeres, én már adok neki almát, tököt és már répát is kapott. Engem is lehurrognak, de érdekes, a védőnő, meg a doktornő azt mondta nyugodtan. Annyiban van szerencsém, hogy a nagymamám termelte zöldséget, gyümölcsöt tudom adni neki, és ő nem vegyszerez semmit. Két hete kapja ezeket, imádja, és nem fáj a pocija. Sajnos ő a tápszert nem nagyon szereti, így miután elapadt a tejem, megállt a hízása, állandóan nyűgös volt. Most jó kedvű, szépen gyarapodó baba, valamiért a tápszert is szívesebben eszi meg. Minden kornak megvannak a maga elvei. Szüleink még egész másként csinálták, mint mi, és a gyerekeink megint csak másként fogják. Szíve joga mindenkinek eldönteni, hogy ő miként teszi. Szép hétvégét!
2009. márc. 14. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

30 éves múltam, soha semmi betegségem nem volt (én is feles tejen nőttem fel), még csak lázas sem voltam soha.

VISZONT! Kb. 15 hetes terhes voltam mikor rámtört a tejérzékenység. Szóval nem tudhatja az ember előre. Én biztosan nem adok és nem is adhatok tejtermékeket a babámnak 1 éves kor előtt.

2009. márc. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én nem akadok ki, mert hiszen mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Én is kaptam tejet pici koromban, és jól vagyok. A párom is kapott pár hetesen mindenfélét, de ő nincs túl jól (immungyenge, allergiás, elhízott stb.). Lehet hogy semmi köze a gyerek kori táplálásához, de lehet hogy van! Így utólag sosem fogjuk megtudni. 30 éve még nem voltak korszerű hipoallergén tápszerek, úgyhogy anyáinkak nem volt más lehetősége. Nekünk viszont van lehetőségünk választani, úgyhogy én inkább tej, és méz nélkül táplálom a picim. Szerintem nem marad le semmiről manó, ha nem eszi ezeket egy éves koráig.

2009. márc. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

En nem akadok ki. A te gyereked, azt csinalsz vele amit akarsz. En sose adnek neki tehentejet. Minden eloleny a sajat egyedei szamara termeli a megfelelo osszetetelu tejcsit. Gondolom a te gyereked nem fuvet fog enni egesz eleteben.

Egy cikket ajanlok a figyelmedbe(az oldal is kivalo)

[link]


Sajnos a tej nagyon nehezen megemesztheto nemcsak egy kisbaba, hanem egy felnott szamara is. Szerencses vagy. Sajnos az "otthoni tej" pasztorizalva van, es nehezen fog kialakulni a gyereknek az egeszseges emberekre jellemzo belflora.

Engem is tejjel itattak baba koromban, az orvosok szerint ettol lettem laktoz, es tejcukor allergias. En a tapszert is sokkal szerencsesebb megoldasnak talalom, mint a tejet. Az bar mestersegesen, de kimondottan az emberi gyerek szamara lett eloallitva.

Igen, "ellehet" egy gyerek a tehentejen is. Vegulis kenyeren es vizen is eleldegelhet az ember. Lehet, h most nincs semmi problemaja, de kesobb felnott koraban ez siman visszakoszonhet. Mindenkinek szive joga, h mivel eteti a gyereket es hogyan neveli. Ez az en szemelyes velemenyem errol a tejes dologrol.

2009. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek én is. Mindenkinek a saját dolga, hogy csinálja a gyermek táplálását! Nálunk most, 6 hós korban előjött valamiféle allergia. Nem kapott semmi különleges dolgot, mindössze snassz, boltban kapható hippes tejpépet. Elég volt neki, hogy ekcémát okozzon. A doki azt mondta, hogy nagy valószínűséggel tejérzékeny lesz, valamiféle tejszármazék volt a tejpépben. Mivel egyszer előjött, így már benne van az allergiás hajlam a szervezetében. 25-30 évvel ezelőtt azért ilyenek sem voltak!!! Én ezek után már semmilyen bolti bébikaját nem veszek meg. az orvos szerint ne bízzak meg benne, mert lehet, hogy rá sem írják pontosan, hogy mit tartalmaz, sajnos! Most mindent úgy főzök neki, nem használhatunk semmilyen kencét, fürdetőt, nem ehet mást, mint amit a doki felírt neki! szóval nem mindenkinél működik az sajnos, ami nálunk annak idején, hogy ettük, amit a felnőttek, és nem lett bajunk tőle:-(
2009. márc. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 vav22 ***** válasza:
100%

A tehéntej még nekem sem egészésges.Jobb a szójatej, a dúsított szójatejben megfelelő mennyiségű kalcium és D-vitamin is van. Természetes zsírjában jelen vannak az esszenciális zsírok, nincs benne állati zsír, állati fehérje és tejcukor. A szójatej kiseb valószínűséggel okoz túlérzékenységet vagy allegiát, mint a tehéntej. Egyes gyerekeknek olyan visszatérő légúti betegsége, bőrelváltozása, krónikus fülgyulladása vagy emésztése zavara van, amely a tehéntej kiiktatásával megszűnik. A tehéntej ezen felül zavarj a avasfelszívódást is, és gyakorlatilag semennyi savat nem tartalmaz.

Ebben erősem benne van a Spock könyvem fogalmazása, azért nem tettem idézőjelet, mert nem szószerint írtam, de így könnyebb volt megfogalmazni miért nem jó, mint magamtól. 6 hetes korod óta rendes pépes ételeket kaptál? Örülj neki, h nem voltál érzékeny rá és nem lettél allergiás. Lehet a te gyereked sem lesz az, nem lehet tudni, mindenesetre én nem fogok kockáztatni a gyerekemnél, mert ha attól lesz baja, soha nem bocsájtanám meg magamnak. És azért nem egy ilyen történt már.

Amúgy nem vitatkozni akartam, te is leírtad a véleményem, én is, ennyi. Mindenkinek a saját szíve joga eldönteni, hogy mit ad a gyerekének. Amennyiben te nem győzködöd a másikat, hogy ez hülyeség, pl. hogy egy éves kor alatt nem ad neki tejet stb., annyiban az is hagyjon békén akinek más a nézete. De ha előre tudod, hogy egyeseknek a véleménye más lesz, de téged az úgysem zavar (mert ugye látszik a kérdésem,hogy tök mindegy mit íránk akkor is így látod helyesnek) akkor felesleges kiírni a kérdést. Csináld így ha neked így tetszik és ne próbálj meggyőzni másokat, akik nem "osztják" az észt, hogy ez meg ez a helyes. Én is kigondoltam már mindent mit hogyan fogok csinálni a már úton levő gyerekemnél, de ezt nem reklámozom senkinek és remélem engem sem akarnak majd mindenféle hülyeségről meggyőzni, mert nem vagyok rá vevő. Szóval neveld úgy ahogy szeretnéd!

2009. márc. 14. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 vav22 ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, visszaolvastam, bocs a helyesírási hibákért, siettem.
2009. márc. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a tej már nem AZ a tej. Eltelt 30 év, és az emberek tökélyre fejlesztették a tartósítós, színezőanyagos, mindefélével helyettesítős élelmiszer gyártását. Akkor amikor a dobozos tejnek olyan íze van, h legszívesebben sokszor a w.c-n húznám le, nem biztos, h jó a babáknak, de mindenki saját belátása szerint neveli a gyerekét, nincs jogunk beleszólni. Van akinek semmi baja nem esik egész életében és van akit, ha megfúj a szellő már haldoklik.
2009. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Én ezzel csak azt akartam elérni, hogy ez az oldal arról szól hogy mindenki leírja a véleményét.

És hányszor látom azt hogyha valakinek (nem nekem) más a véleménye és nem követi a "TRENDET" mindenki lehurrogja.

Tényleg mindenki úgy eteti és neveli a gyermekét ahogy neki jónak látszik, de ne bántsátok azokat akiknek más a véleménye. És ezzel gondolok arra is hogy valaki tápszeres vagy anyatejes. Az anyatejes anyukák hibáztatják a tápszereseket, mert hogy miért nincs neki teje. Elhihetitek, én is mindent megpróbáltam. A gyógyteáktól, a homeopátiás készítményig, valami xxxx Ezer ft-os kapszulát is megvettem... Hátha...



Köszönöm

2009. márc. 14. 08:53
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Erre csak egy példával tudnék válaszolni.3 és fél hónapos az egyik baba a faluban és az anyukája büszkén, csillogó szemekkel meséli mi mindent eszik már a gyerek. ESZIK, szegény mert azt kapja.Sült húst, pörköltet, főzeléket (persze a felnőttekéből , feles tejet grizzel stb.) és mosolyogva megjegyezte, hogy most már elkezdi neki az almát és a banánt is..a tápszertől kiütéses lesz (HA-s)de ettől semmi baja és imádja ezeket.Én a gyereket sajnálom. Lehet megússza és egészséges felnőtt lesz belöle, lehet, hogy felnőttkorban jön elő valami. Mindenki szive joga, hogy mit tesz a gyerekével, de a lelkiismeretével nem tudom, hogy tud szembenézni ha bizonyitottan ezektől lesz beteg a gyermeke! És az a baj, hogy az ilyen tipusú szülök, mint te is (nem bántani akarlak) ugysem fogadják meg a tanácsokat, makacsul, dacból vagy emberi butaságból már "csakazértis". És generációkkal ezelött minden más volt. nem volt ennyi mesterségesen elöállitott étel...
2009. márc. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!