Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bodzaitalt (én csináltam)...

Bodzaitalt (én csináltam) ihat 9 hós baba?

Figyelt kérdés
Víz, cirtom, citrompótló, cukor, bodzavirág van benne.
2011. máj. 20. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom citromot és citrusféléket csak egy éves kor után lehet, mert allergiát okozhat
2011. máj. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is csináltam, a cukor és a citrom miatt nem merem adni 10 hós babámnak, viszont fagyasztottam belőle tetemes mennyiséget:)
2011. máj. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én még nem adnám neki oda, pontosan a cukor, citrom és citrompótló miatt.

Nem neki való még.

2011. máj. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

öööö...citrusfélék allergizálnak és nem lehet 1 éves kor előtt adni???hát az én fiam tökre szereti a narancslevet,7 hónapos....100%os, hígítom picit.

Szerintem kóstoltasd meg vele nyugodtan, főleg ha Te csináltad, biztos nem lesz semmi baja.

2011. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kóstoltasd meg vele nyugodtan!Hogyan kell ilyet csinálni?Nagyon szeretjük a bodzaszörpöt!Köszi
2011. máj. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Neten olvastam a receptet, olyat akartam amiben nincs tartósító, ennek ugye az a hátulütője, hogy 2-3 nap alatt el kell fogyasztani. De nem volt ezzel gond. :-) Már a második adagot csinálom. Amúgy megkóstoltattam, ízlett a fiúknak.

5 l vizet 70 dkg cukorral és fél csomag citrompótlóval felforralunk és kihűtűnk. Akkor 10-15 bodzavirágot beleteszünk, és 2 citromot is belekarikázunk. Egy éjszaka alatt megérik, nagyon finom. Én belefacsartam a cirtomokat, leszűrtem és be a hűtőbe. :-)

2011. máj. 21. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy mivel a bodza nehezen tisztítható, ezért a szörpöt kismamáknak nem ajánlják. De hogy babáknak lehet-e, azt nem tudom.
2011. máj. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi az ötletet,ki is próbálom :) !!!
2011. máj. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!