Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor szoktátok megmosni a fogát?

Mikor szoktátok megmosni a fogát?

Figyelt kérdés

9 hónapos lesz lassan a kislányom(anyatejes) és 8 fogacskája van már.Vettem neki babafogkrémet és ujjra húzható fogkefét.

Tudom,hogy kétszer kell neki majd mosni a fogát reggel és este,csak azt nem tudom,hogy mikor?

Reggel még csak oké,mert 5-6óra körül szopizik és 7 órakor kel.Ha felkel akkor felöltözünk és utána fogmosás.9-10 között pedig 10órai.De este 18:30 Fürdés.19ó vacsi utána szopizik és itt kéne fogat mosni!!!!:( De van,hogy cicin elalszik és akkor kimaradna a fogmosás.

Hogyan csináljam?

Köszi a segítséget.

8,5 hónapos kislány anyukája


2009. márc. 14. 10:44
 1/5 anonim ***** válasza:
mi még csak 1x mosunk fogat fürdéskor.nálunk is utána van a vacsi,most még szerintem elég ha szokja.én is gondoltam már rá,hogy előbb vacsi(tejpép)utána fürdés.
2009. márc. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi azért a választ!
2009. márc. 14. 10:52
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is fürdéskor mossuk meg a fogát.Utána vacsi és alvás.Mi ki próbáltuk vacsi után de kudarcba fulladt, mert ordított és utána át kellett öltöztetni (1 éves).A nagyfiam 3 éves nála már vacsi után mossuk meg a fogát.
2009. márc. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És mennyi időnek kell eltelnie a fogmosás után,hogy ehet és ihat?

Vagy itt nincs megszabva,hogy evés előtt nem jó fogat mosni(mint a felnőtteknél)?

2009. márc. 14. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Valahol hallottam, hogy az ilyen korban még nem az a célja a fogmosásnak, hogy tisztítsuk a fogait, hanem hogy hozzászoktassuk a fogmosási procedúrához. Én biztosan nem tudnám és nem is akarnám jelenleg az esti evés után mosni a fogát, mert 9 - 1/2 10 magasságában eszik és már alszik is, nem ébreszteném fel, hogy fogat kell mosni. Mi délután szoktunk, mert este nem szeretném bolygatni az ínyét, hátha a nagy fogzásos időszakban felbolygatom és éjszaka fáj a fogacska.... 10 hós kislány anyukája.
2009. márc. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!