Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy menjek vissza dolgozni...

Hogy menjek vissza dolgozni ha 4-kor zár az ovi és a suli napközije is?

Figyelt kérdés
Bp-től 30 km-re lakunk.Valószínűleg Pesten fogok állást találni,de nekem kocsival is 1 óra míg odaérek.Tehát reggel el kéne indulnom 1/2 7-kor,hogy 8-ra odaérjek valahova.Viszont kislányomat a suliba csak 3/4 8-kor engedik be,addig ott állnak a suli előtt hóban,fagyban,esőben.Kisfiam az ovit szintén csak 1/2 8-tól veheti igénybe.Hogy tudok így elmenni dolgozni 8 órában?Ti hogy csináljátok?
2011. máj. 20. 21:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Vidéki vagyok.

Nem mondod, hogy a suli előtt kell várakozni?Nálunk háromnegyed 7-kor bemehetnek a gyerekek az iskolába, és az oviban is már 6-kor van felügyelő.(Pont azért, hogy a szülők el tudjanak menni dolgozni.(

2011. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az iskolánál nálunk is így van sajnos, szintén vidék. Nem értem én sem.. Az ovi viszont fél hétkor nyit. Esetleg beszélni kellene az óvóda vezetőjével, illetve az igazgatóval. Szerintem ez amúgy nem normális..
2011. máj. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az ovinál már érdeklődtem,annyit sikerült kiderítenem,hogy önkormányzati külön engedéllyel vihetem a kicsit 7-re.De tök mindegy ,mert a lányomat akkor is csak 3/4 8-kor engedik be a suliba....elkeserítő ez az egész.Nincs mindenkinek kéznél a nagyi!
2011. máj. 20. 22:03
 4/11 anonim ***** válasza:
mindenképpen 8órában akarsz dolgozni?? vagy muszáj??
2011. máj. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nálunk mondjuk vidéki oviban 1/2 7re lehet vinni és volt olyan hogy az iskolás testvér addig ott maradhatott az oviban,mondjuk a suli a szomszédban van és óvónő az anyuka.egy próba??
2011. máj. 20. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hogyhogy mindenképpen 8 órában akarok-e dolgozni?Én nem találok lassan már olyan állást sem,ahol csak 8 órát kell dolgozni.A legtöbb helyen a 8 óra az 9,vagy még több.Ráadásul még az utazási időt is rá kell számolnom!
2011. máj. 20. 22:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbálj meg helyben is szétnézni, mert Bp-től 30 km-re autóval nem is olyan biztos, hogy 1 óra alatt megjárod, főleg ha "főműsoridőben" kell autóznod. :(


Egyébként sajnos itt M.o-on nem igazán gyerekbarát egyik munkahely sem. Én bp-i vagyok, és 1 gyermekem van, de valószínűleg ugyanezzel a prbolémával fogok nemsokára szembesülni. Én igyekszem itt kerületen belül állást találni... nem tudom ,mennyire fog sikerülni.

2011. máj. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát hasonló okokból nem tudtam elmenni dolgozni én sem. Ovi fél 7-től van, iskola viszon 3/4 nyolctól, és nyáron nincs semmiféle napközi. Zárás az iskolában 4:10-kor, az oviban 4:30-kor. Meg vagyok lőve, 2,5 hónap szabit sehol nem adnak nyáron, mama-papa nincs kéznél, hogy menjen egy anya dolgozni?
2011. máj. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsi,akkor nekem mázlim volt bár azt a munkát csinálom amit rohadtul utálok és nem is keresek vele valami jól de 3-4évig kibírom.+mikor elkezdtem 8ban kezdtem de a lányom játék közben azt mondta hogy anya mindig csak mosogat és inkább apával had játszon úgyhogy átkértem magam 6ba.
2011. máj. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
És a többi dolgozó szülő??Nem lehet többen összefogni,és kérelmezni,h korábban nyisson az iskola,és legyen napközi?Nálunk az oviban mindig felmérik ki mettől meddig kéri,és nagyon korán nyitnak,5.30-kor,mert vannak műszakba járó szülők.A suliba azt hiszem 6.30-kor lehet bemenni,ügyelet van 7.30-ig,délután pedig napközi annak aki tovább marad.Jegyzőnél,ombudsmannál,nem tudom,aki kompetens ebben,sztem utána kéne járni,mert kizárt,h egyedül neked nem jó ez a helyzet.
2011. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!