Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak szomjoltónak, ha a...

Mit adjak szomjoltónak, ha a vizet és az almalevet utálja? Lehet cukor nélkül teát adni?

Figyelt kérdés

Közel 5 hós kisfiammal nemrég kezdtük a hozzátáplálást, még csak az almát és almalevet kóstolta, utóbbit utálja, sír tőle. Ugyanakkor látom hogy melege van, izzad a tarkója, de a vizet is kiköpi. Anyatej sajnos nincs, a teától ódzkodom, mert még sosem kapott, és nem akarok neki cukrot adni.

Érdekes módon az ikertestvére simán megissza az almalevet, nagyon szereti.


2011. máj. 21. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyan ez a baj.

csak vizet adtam neki és kb 50 ml-t ivott belöle, pedig csak 2x kap már tápot. eljött a nagy meleg és nem akarta a vizet meginni még 50 ml-t sem. akkor azt mondták hogy adjak almalevet hígitva. így ha nagy a meleg ezt adom ezt issza.

mivel még kevés a hozzátáplálás és sok a tápszer ezért nektek nem akkora baj ha nem iszik még nagyon mást.

én akartam babateát (ami gyógynövényes, filteres, nem a cukrosat) de azt sem itta meg. ha nagyon meleg van és kint vagytok a melegbe akkor adjál neki cukrosat, jobb mintha kiszárad, de ha hüvösebb van akkor nem kell eröltetni, ha szomja iszik, elég tápszert kap hogy ne szárdjon ki.

2011. máj. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha szomjas nem tápszerrel kell itatni, mert az nem szomjoltó! Adj neki babavizet (ne forralt vizet mert annak semmi íze) vagy teát! Utóbbit teljes nyugodt szívvel adhatod, cukor teljesen felesleges hisz a teának alapból van íze. A baba teákat pont ezért találták ki. Nem erősre kell főzni/kavarni.
2011. máj. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tápszert értelemszerűen csak az étkezések idején kapnak.

Próbáltam babavizeket, sajnos nem megy. A teán még gondolkodom, a Hipp Natalost lehet hogy kipróbálom.

2011. máj. 21. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!