Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukor helyett szőlőcukor?

Cukor helyett szőlőcukor?

Figyelt kérdés

Néha beszoktam ízesíteni a gyerek teáját kis cukorral, frissen facsart citrommal. Szerintetek nem lenne jobb, ha cukor helyett szőlőcukorral ízesítenék? Nem serkenti jobban az agyműködést?

Köszönöm előre is a hozzáértő válaszokat.


2011. szept. 24. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:

A szőlőcukor azonnal a véráramba kerül, és így hirtelen vércukorszint emelkedést okoz, emiatt nevezik "serkentőnek", viszont amikor elmúlik a hatása, akkor meg megint csak gyorsabb ütemben lecsökken a vércukor szint a vérben.


De annál a mennyiségnél, amit a baba teájába teszel szerintem teljesen elhanyagolható ez a hatás, szóval szerintem mindegy, mivel ízested.

Ha elmúlt egy éves, akkor mézet is tehetsz bele.

2011. szept. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szőlőcukor, gyümölcscukor, jobb mint a finomított kristály cukor.

Én is szőlőcukrot, teszeka filteres teába.

A méz CH tartalma is nagyon magas, cukobetegeknek kifejezetten nem ajánlottt, semmivel a sem "jobb" mint a szőlőcukor

2011. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14 hónaposomnak még mindig szőlőcukorral ízesítek. egy 500g-os nagyon sokáig elég neki. szoktam limonádét is csinálni no meg teát is ebből.
2011. szept. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én babám még kicsi, de ha odajutunk, hogy cukor, akkor én gyümölcscukrot (fruktózt) fogok adni neki. Mi is azt használjuk, és úgy tudom, az lassabban emeli a vércukorszintet, mint a hagyományos fehér cukor.
2011. szept. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az összes cukornak (szőlőcukor, répacukor, gyümölcscukor méz) pont ugyanannyi a szénhidráttartalma 100gramm, tehát 100%-ban szénhidrátok.

A gyümölcscukor viszont nem emeli a vércukrot, alacsony a glikémiás indexe.

De lehet kapni egyébként szirupokat, olyan cukrokat, amikben szinte nincs szénhidrát és egyáltalán nem emelik a vércukorszintet.

Egyébként az én fiam cukorbeteg, és kapunk egy kiló gyümölcscukrot havonta, ezt használjuk, most pont 3 hónapja, de a teljes családnak és még mindig nem fogyott el az 1 kiló.

Úgyhogy ha átlag étrendet veszek alapul, nem fogyhat annyi cukor, hogy ügyet kelljen belőle csinálni milyen cukor is az.

2011. szept. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
En gyumolcscokorral csinalom a teat,tejbegrizt mindent.Ha a cukros eheti szerintem a gyereknek is jobb.
2011. szept. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!