Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan keszitsem el 6,5 hos...

Hogyan keszitsem el 6,5 hos kisfiamnak a ceklat?

Figyelt kérdés
hejaban fozzem meg?es mivel adhatnam neki eggyutt a ceklat?es botmixerrel pepesitsem v.hogyan?
2009. márc. 14. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Mivel a cékla viszonylag lassan fő meg, ezért én inkább javaslom, hogy pucold meg, kockázd föl és úgy tedd fel főni. Főzheted krumplival pl., de múltkor hallottam egy jó ötletet, hogy meggyet, meggylét is lehet tenni hozzá, nagyon fincsi lesz. 10 hós kislány anyukája.
2009. márc. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ja és ha gondolod főzz hozzá egy darabka csirkemellett vagy pulykamellet.
2009. márc. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
milyen surun lehet adni a babknak?minden nap,minden mas nap?
2009. márc. 14. 16:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Én héjában szoktam főzni, mert úgy jobban benne maradnak a vitaminok. Mellé tehetsz a vízbe (szintén héjában) krumplit is, de azt hamarabb ki kell szedni, mert gyorsabban megpuhul. Én egy kis forralt vízzel szoktam leturmixolni a darabokra vágott, megfőtt céklát és krumplit.

A kisfiam 8 hós, ezért már egy kis kocka ráma darabkát is szoktam beleturmixolni, nagyon szereti, olyan mint a céklás krumplipüré.

2009. márc. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Én eleinte kis kockákra vágva főztem a céklát. A színe elment, és az íze se volt igazi.

Aztán olvastam valahol, hogy jó lereszelni.

Kipróbáltam és bevált.

Nagylíukú reszelőn lereszelem, a krumplit szintúgy. Egyszerre teszem fel főni őket. Hamar megfől és tök szép lila színe van:) Nagyon finom édes! Én így csinálom.

A vizet leöntöm róla egy kis pohárba, és amikor összeturmixolom, onnan öntök hozzá egy kis levet.


Én nagyobb adagokat készítek, és kiporciózom lefagyasztható edénykékbe. Kiolvasztás után is ugyanolyan finom, mint frissen.

2009. márc. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!