Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tokfozeleket szeretnek adni a...

Tokfozeleket szeretnek adni a kisfiamnak. De hogyan keszitsem el neki?

Figyelt kérdés
2011. jan. 22. 09:49
 1/5 anonim ***** válasza:
én ma cukkinit adok fiamnak, én kis kockákra vágom és megfőzöm, pipi cicit darabolok bele, pár csepp olajat, és leturmixolom rizzsel lesz.
2011. jan. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát attól függ mennyi idős...

De 6 hós kortól lehet már kaprot is belerakni.

Szóval, legyalulod a tököt, felteszed vízben főni, egy kis kaporral, meg tehetsz bele egy kis olivaolajat is.Én szoktam bele póréhagymát tenni, mert azt már megehetik 6 hósan, viszont a v.hagymát csak 8 hósan.Pucolsz krumplit, azt felkockázod, megfőzöd, és a végén annyit raksz hozzá a turmixgépben krumpliból, hogy a megfelelő sűrűséget elérd.Én így szoktam szereti nagyon!

2011. jan. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap főztem a babámnak először.

Mirelit tökből. Kis hagymát extra szűz olivaolajban megfonnyasztottam, bele a tök, puhára párolva kis sóval. Utána én tejfölös, joghurtos habarást tettem bele. Ja + kis kapor.

Azért raktam joghurtot is, hogy ne csak tejföl legyen, mert azt nehezebb emészteni, viszont ha csak joghurt van benne akkor szerintem túl domináns az íze.

A lányom 10 hónapos, így majdnem mindent ehet már.

A végén leturmixoltam kicsit, mert sajnos a darabostól öklendezik még.

Feltétnek 1 db tojássárgáját kevertem bele, tegnap kapott először.

Én így csináltam, biztos vannak jobb ötletek, de tőlem ennyire futja:)

2011. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
fiam 6 hos volt tegnap es most keszitek neki elsonek tokot.koszi a valaszokat
2011. jan. 22. 10:11
 5/5 anonim ***** válasza:
!
2011. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!